Uçtu fakat konamadı!

Van'da yaşayan Trabzonlu Dursun, jeneratörlü pervane ile uçtu ama inemedi!

Arşiv 17.12.2008, 09:57 17.12.2008, 13:00
Uçtu fakat konamadı!

Van'da yaşayan Trabzonlu mucit Dursun, jeneratörlü helikopterle uçmayı başardı, ancak inişi hesaba katmayınca köyün üstüne düştü. Şimdiki hedefi ise yakıtsız uçak yapmak.
Trabzon'dan gelerek Van'ın Emek Köyü'ne yerleşen Dursun Beytaçoğlu'nun hikayesi Karadeniz fıkralarını aratmayacak cinsten. İlginç icatlarıyla Van halkının yakından takip ettiği mucit Dursun'un en dikkat çekici projesi neredeyse hayatına mal oluyordu.

Büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğunu düşünen Beytaçoğlu, eline geçirdiği jeneratör motoruyla tek kişilik helikopter yaptı. Jeneratör motorunu beline bağlayan çılgın mucit, başının üst kısmına da pervane taktı.

17 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI

Köyün hemen karşısındaki dağa çıkan Beytaçoğlu, jeneratörü çalıştırınca uçmaya başladı. Köylünün şaşkın bakışları arasında gökyüzünde turlayan Beytaçoğlu, inmek isteyince bunun için herhangi bir yöntem geliştirmediğini fark etti. Mazotu bitince köyün üzerine düşen mucit Dursun 17 gün hastanede yoğun bakımda yattı.

MAZOT KAÇAKÇILIĞIYLA SUÇLANDI

Taburcu olduktan sonra uçmaktan vazgeçen Beytaçoğlu, kurak bir araziden jeneratörle 63 metre derinlikten su çıkardı. Ancak jeneratöre bidonla yakıt alırken güvenlik güçlerince mazot kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle yakalanan mucit, bu duruma çok içerledi.

Van Valiliği'nden aldığı destekle bir sistem kuran Beytaçoğlu kuyudan rüzgar yardımıyla su çekmeyi başardı. Çılgın mucit şimdi de köylüyü yaz aylarında tarladan kalan zamanlarını geçirebileceği bir açık havuz ile akaryakıtsız uçak yapmak için kolları sıvadı.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?