banner39

Ukrayna helikopteri Karadeniz'de düştü

Odessa'dan Karadeniz'deki Serpent adasına sınır muhafız subaylarını götüren askeri helikopter Poludenniy adası açıklarında düştü, 12 yolcunun akıbeti bilinmiyor.

Arşiv 27.03.2008, 16:04 27.03.2008, 16:26
Ukrayna helikopteri Karadeniz'de düştü


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ukrayna sınır muhafızlarına ait bir helikopter bugün Karadeniz'de bir ada açıklarına düştü. Helikopterde bulunan 13 kişiden 12'sinin akıbeti bilinmiyor.

Ukrayna Acil İşler Bakanlığı sözcüsü Ihor Krol, Mi-8 helikopterindeki bir yolcunun kazadan sağ kurtulduğunu bildirdi. Helikopterin Odessa liman şehri yakınlarındaki Poludenniy adası açıklarında düştüğü belirtildi.


Krol, telefonla gazetecilere yaptığı açıklamada, "Helikopter Odessa'dan Serpent (Yılan) adasına gidiyordu. Ters döndüğü tespit edildi. Helikopterde 13 kişi bulunuyordu. Bir kişi kurtuldu. 12'sinin akıbeti bilinmiyor." dedi.

Helikopterdeki yolculardan biri hariç diğerlerinin subay olduğu kaydedildi. Bakanlık kazanın sebebi hakkında bir yorumda bulunmadı, ancak bölgede etkili olan fırtınanın kazaya sebep olabileceği tahmin ediliyor.

Serpent adası Karadeniz'de bulunuyor. Ada uzun süredir Ukrayna ve Romanya arasında paylaşılamıyor. Konu uluslararası mahkemelere gelmiş durumda. Adadaki sınır muhafız birliği ihtiyaçlarını düzenli olarak hava yolu ile temin ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?