banner39

'Ülkeyi Muhalefet idare etmiyor'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muhalefetin eleştirilerine verdiği yanıtta 'ülkeyi muhalefet değil iktidar yönetiyor' dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Ülkeyi Muhalefet idare etmiyor'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya yönelik verilen gensorunun Salı günü görüşüleceğini belirterek, ''Ülkeyi muhalefet idare etmiyor. Ülkeyi iktidar idare ediyor. Biz öyle muhalefete falan pabuç bırakmayız'' dedi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, bir soru üzerine ''Emniyet Genel Müdürlüğüne henüz atama yapılmadığını şu anda gerek valiler, gerekse Emniyet Müdürlüğü konusunda gerekli çalışmaları yaptıklarını'' belirterek, ''Öyle zannediyorum ki önümüzdeki hafta içerisinde Cumhurbaşkanlığına arz ederiz'' dedi.

Hrant Dink cinayetiyle ilgili ''Hemen her gün basına yansıyan gelişmeler var. İstanbul Emniyet Müdürüyle ilgili tasarrufunuz olacak mı? İçişleri Bakanının istifasına yönelik muhalefetten gelen görüşler var. Ne diyorsunuz?'' sorusu üzerine Erdoğan, "Muhalefet gensoru vermiş Salı günü gensoruyu görüşeceğiz. Ülkeyi muhalefet idare etmiyor. Ülkeyi iktidar idare ediyor. Biz öyle muhalefete falan pabuç bırakmayız, merak etmeyin" yanıtını verdi.

Erdoğan, ''terör örgütüne yönelik Avrupa'da yapılan operasyonlarda ABD ile yürütülen koordinatörlük kurumunun etkisinin olup olmadığının'' sorulması üzerine, "ABD ile yürüttüğümüz bu müşterek çalışmanın, AB üyesi ülkelerle sürekli olarak bu konuyla yapmakta olduğumuz görüşmelerin bir neticesi olduğuna inanıyorum" dedi.

301. maddeye yönelik sivil toplum örgütlerinin önerilerinin bulunduğunun belirtilmesi üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

''Şu anda, bana henüz sivil toplum örgütlerinden bir grubun önerisi geldi. O da dün basına açıklanan bir metindi. Bunun dışında daha farklı sivil toplum örgütlerinden ne gelecek onu da bekliyoruz. Bunlar da geldikten sonra değerlendirmesini arkadaşlarımızla yapacağız.''

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?