Uludağ robot günleri 2010

Uludağ Robot Günleri, 1-2 Mayıs tarihlerinde Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesinde yapılacak.

Uludağ robot günleri 2010


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

Uludağ Üniversitesi Robot Topluluğunun düzenlediği Uludağ Robot Günleri, 1-2 Mayıs tarihlerinde Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesinde yapılacak.

Uludağ Üniversitesi Kariyer Günleri 2010 kapsamında düzenlenen Uludağ Robot     Günleri 2010 bu sene ilk kez düzenleniyor. Robot Günleri’10 da; Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş robot meraklılarını bir araya toplayarak fikir alışverisinde bulunmalarına önayak olunması,  farklı kategorilerdeki birçok yarışma sayesinde hoş bir rekabet ortamında robotiğe ilgi çekilmesi, seminerler sayesinde,  robotiğe merakı olan insanların bu teknolojiler hakkında bilgilendirilmesi ve son gelişmeler hakkında haberdar edilmesi amaçlanıyor.

Birçok yarışmada dereceleri bulunan Uludağ Robot Topluluğu Türkiye’de robotik konusunda gerek lise gerekse üniversite öğrencilerine robotiğin önemini vurgulamaya çalışarak, bu konuda eğitimler, seminerler ve teknik kurslar veriyor.

Uludağ Robot Günleri’10 da elektronik, robotik, mühendislik etiği ile ilgili seminerler, konferanslar ve çeşitli etkinlikler üniversite, lise öğrencilerini akademisyen ve öğretmenleri yani kısaca ilgili herkesi bekliyor.

Yarışmaların 2 gün süreceği ve katılımın ücretsiz olduğu Robot Günleri yarışmalarında ise;
• Sumo
• Mini Sumo
• Çizgi izleyen
• Çoklu çizgi izleyen
• Serüven
• Serbest Kategori kategorileri bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 01:12
banner53
YORUM EKLE

banner39