banner39

Ulusal Kanal'dan 3 çuval belge çıkarıldı

Polis, operasyon kapsamında Ulusal kanal binasından 3 çuval dolusu doküman çıkardı.

Arşiv 21.03.2008, 17:44 21.03.2008, 17:44
Ulusal Kanal'dan 3 çuval belge çıkarıldı

Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan polis baskının ardından Ulusal kanal binasından 3 çuval dolusu doküman çıkarıldı.

Ergenekon soruşturması kapsamında İstiklal Caddesi Deva Sokak'ta bulunan İşçi Partisi'ne (İP) ait binaya polis tarafından baskın yapılmıştı.

Ulusal Kanal, Aydınlık Dergisi, Kaynak Yayınları, Bilim ve Ütopya Dergisi'nin de aralarında bulunduğu binada polisin incelemeleri sürerken, bilgisayar bilgilerinin kopyalanacağı öne sürülen teknik malzeme de Emniyet Müdürlüğü'nden getirilmişti. Aramada bilgisayar diskleri ve çok sayıda evraka el konulduğu öğrenilirken, baskın yapılan binadan 3 çuval dolusu dokuman çıkarıldı.

Bina önünde bir açıklama yapan İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Doğu Perinçek'in savcılık kararına göre 24 saat avukatlarıyla görüştürülmeyeceğini belirterek, "CIA planına hizmet eden bir uygulamadır bu. İşçi Partisi ile Ergenekon'u yan yana koymak tamamen tertiptir. Operasyon sırasında karşılıklı görüşme oldu, herhangi bir tartışma olmadı. Bu karar, yüz karası bir karardır. Gizli örgüt suçlamasıyla gözaltına alma istemi yüz karasıdır" diye konuştu.

Kaynak: İHA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?