banner39

Ulusalcı CHP şimdi Batıcı kesildi

İktidarı Batıya teslim olmakla suçlayan CHP, şimdi hükümetin Batı'yla ters düşmesinden çok rahatsız, acil çözüm istiyor!

Arşiv 11.06.2010, 17:02 11.06.2010, 17:09
Ulusalcı CHP şimdi Batıcı kesildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Daha önce hükümeti batıya teslim olmakla suçlayan CHP şimdi de hükümete batıyla ilişkileri neden bozduğunun hesabını soruyor. 

CHP'nin yeni Genel Başkanı, hükümetin batıyla arasındaki sorunları bir an önce çözmesini istedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eksen tartışmalarında hükümeti uyardı, "Tutarlı ve dikkatli politikalar" izlenmeli" dedi. Türkiye'nin Batı ile güven bunalımı yaşadığını söyleyen Kılıçdaroğlu "AK Parti güven bunalımını sona erdirmeli" mesajını verdi.

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve beraberindeki heyet, Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinde ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu, Türk-İş heyetini CHP'de görmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, emeğin en değerli değer olduğunu ve emeğe önem verilmesi gerektiğini her zaman dile getirdiklerini söyledi.

"GÜVEN BUNALIMI SONLANDIRILMALI"

Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin özellikle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde İran'a yaptırımlar konusunda ret oyu kullanmasından sonra bir eksen kayması yaşadığına ilişkin tartışmalar var. Siz bu tartışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine de, tartışmaları dikkatle takip ettiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, "AKP ile Batı arasında ciddi bir güven bunalımınındoğduğuna da tanık oluyoruz. Bu güven bunalımının sürmesi, ileride Türkiye'nin dış politikasına zarar verebilir. Daha dikkatli, daha tutarlı bir politikanın izlenmesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye'nin de bu güven bunalımını ivedilikle sonlandırması gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Ortadoğu birliği oluşturulduğu yönünde gazetelerde haberler var. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna da, "İzliyoruz " karşılığını verdi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?