banner39

Ulusalcılar Cumhuriyet gazetesinde toplandı

Cumhuriyet gazetesi, İlah Selçuk'un gözaltına alınmasından sonra bir yaptığı açıklamada olayı Ak Parti'yle ilişkilendirdi.

Arşiv 21.03.2008, 15:01 21.03.2008, 15:05
Ulusalcılar Cumhuriyet gazetesinde toplandı

 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız gazetenin imtiyaz sahibi ve baş yazarı İlhan Selçuk'un terörle mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınması üzerine basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi bahçesinde yapılan açıklamada Yıldız, İlhan Selçuk'un 12 Mart ve 12 Eylül askeri darbe anımsatan bir yöntemle gözaltına alındığını söyledi. "AK Parti'nin kapatılması davasın sonrasında siyasi iktidar ve yandaşları tarafından bu davanın yörüngesinden çıkarılması çabası yoğun olarak sürmektedir." diyen Yıldız şunları söyledi: "Kamuoyunda Ergenekon operasyonu olarak bilinen ve uzun süredir devam etmekte olan sürecin AKP'nin kapatma davasıyla ilişkilendirilmesi ve cumhuriyet gazetesinin bu yolla sindirilmek, susturulmak istenilmesi oyununa alet olmayacağız. Gazetemiz imtiyaz sahibi İlhan Selçuk'a uygulanan bu haksız gözaltı işlemine karşı gazetemiz tarafından derhal yargıç nezdinde hukuki işlemler başlatılmıştır."

Sabah saatlerinde Tuncay Özkan'ın 'biz kaç kişiyiz' platformuna üye bir grup ve cumhuriyet okurları ile Yeniden Kuvayı Milliye Hareketi Derneği gazetenin bahçesinde toplandı.

Grup burada AK Parti ve Cumhurbaşkanı aleyhine sloganlar attı. Gazeteyi çok sayıda akademisyen, DSP, CHP il başkanları ziyaret etti.

Kaynak: Ajanslar


Yorumlar (2)
HADİ 15 yıl önce
Sivil toplum kuruluşları tamam da DSP ile CHP nin ne işi var orada?...
Muhalafet etmek demek "her şeye hayır" demek zannediyor bu partiler....
Benim hırsızım iyidir. Benim teroristim iyidir. mi diyorlar acaba?...
abdullah özdemir 15 yıl önce
sütten çıkmış ak kaşığı oynuyorlar.
bu oyuna ancak körler ikna olur.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?