Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası başlıyor

Bu yıl 38. düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası, 12 Şubat'ta başlıyor.

Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası başlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
İstanbul'da 12-14 Şubat tarihlerinde yapılacak 38. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası'na hazırlanan Serbest Güreş Milli Takımı, Fransa, Romanya, Tunus ve İtalya ile birlikte Akgün Otel'de kamp yapıyor. 
 
 Kampta antrenmanlar Fatih Spor Kompleksi'nde yapılırken, milli takımda başantrenör Adem Bereket, antrenörler İshak İrbayhanov, Turan Ceylan, Murat Atmaca ve 30 sporcu yer alıyor.

Türkiye Güreş Federasyonu Genel Koordinatörü Önder Yakşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, antrenörlerin isteği doğrultusunda diğer ülkelerle birlikte hazırlık kampı yaptıklarını belirterek, ''İyi bir milli takımımız var. O yüzden bizimle kamp yapmak isteyen çok ülke vardı. Eskiden biz 'kime gidelim' diye bakardık, artık bizi tercih ediyorlar. ABD Milli Takımı'nın da gelme ihtimali var'' dedi.

Kampta sadece antrenman programının olmadığını vurgulayan Yakşi, ''Kampta diyetisyen ve psikoloğumuz da var. Artık ciddi, akademik anlamda da çalışıyoruz. Şu anda milli takım kampında 30 sporcumuz var. Ancak Türkiye Şampiyonası'nda ilk 6'ya girenleri de davet edeceğiz. Yani 15 kişi daha 11 Şubat Perşembe günü takıma katılacak. 45 kişilik bir güreş ordusuyla turnuvaya katılacağız'' diye konuştu.

TURNUVAYA 18 ÜLKE KATILACAK

38. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası'na 17 ülkeden yaklaşık 250 sporcunun katılmasının beklendiği bildirildi.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda 12 Şubat Cuma günü başlayacak turnuvaya Türkiye'nin yanı sıra Ukrayna, Türkmenistan, Fransa, Tunus, Kanada, İtalya, Belarus, ABD, Finlandiya, Slovakya, İran, Moğolistan, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan ve Azerbaycan'ın katılacağını bildirdiği kaydedildi.

Turnuvada federasyon tarafından birincilere 2 bin, ikincilere 1000, üçüncülere de 500 dolar ödül verileceği açıklandı.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 13:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35