banner39

Ümmü Gülsüm'ün mücevherleri açık artırmada

Mısırlı ünlü şarkıcının mücevherleri Dubai'de açık artırmada satılacak.

Arşiv 01.04.2009, 13:49 01.04.2009, 15:56
Ümmü Gülsüm'ün mücevherleri açık artırmada

20. yüzyılın en ünlü Arap şarkıcısı olduğu söylenen Ümmü Gülsüm'ün mücevherleri Dubai'deki Emirates Towers'te açık artırmaya çıkarılacak.

Al Arabiya'nın bildirdiğine göre, açık artırma 28 Nisan'da yapılacak. Artırmada Mısırlı şarkıcının dört mücevheri gösterime sunulacak.

Açık artırmaya konacak mücevherlerden biri İran Şahı'nın Mısır Kralı Faruk'un kız kardeşi Prenses Fevziye ile evlendiğinde Ümmü Gülsüm'e hediye ettiği broş. Satışın en önemli parçaları zümrüt, elmas, bir broşu meydana getiren inci takımı, bilezik ve bir çift kulak küpesi.

Geçen sene Birleşik Arap Emirlikleri'nin kurucu başkanı Şeyh Zayed bin Sultan al Nahyan'ın Ümmü Gülsüm'e hediye ettiği gerdanlık 1.4 milyon dolara alıcı bulmuştu.

Ümmü Gülsüm hayranlarından Sawsan Muhtar, AlArabiya'ya "Ümmü Gülsüm'üm eşyalarının satılacak olması rezalet. Eşyaları ulusal hazinedir. Hükümet bunları açık artırmada sattırmamalı." dedi.

Ortadoğu'nun Parlayan Yıldızı (Kawab El Sharq) lakabı ile tanınan Ümmü Gülsüm 71 yaşında 1975'te vefat etti. Kahire'de yapılan cenaze törenine 4 milyon kişi katılmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?