banner39

Umre kafilesi mahsur kaldı

Umreye gitmek üzere dün İstanbul'a gelen 170 kişilik Balıkesir kafilesi, Atatürk Havalimanı'nda mahsur kalan ümre kafilesi geceyi havaalanında geçirmek zorunda kaldı.

Arşiv 30.03.2007, 13:12 06.07.2018, 09:31
Umre kafilesi mahsur kaldı

Suudi Arabistan'a gitmek üzere dün İstanbul'a gelen Balıkesir umre kafilesi, Atatürk Havalimanı'nda mahsur kaldı. Geceyi havalimanında geçiren ve kendilerine şirket tarafından hiçbir açıklama yapılmadığını söyleyen umreciler, yetkililerden yardım bekliyor.

Umreye gitmek üzere dün İstanbul'a gelen 170 kişilik Balıkesir kafilesi, Atatürk Havalimanı'nda kötü bir sürpriz ile karşılaştı. Uçuşlarının planlandığı gibi 21.00'de yapılmayacağını öğrenen umreciler, şaşkına döndü. Geceyi havalimanında geçirmek zorunda kalan çoğunluğu yaşlılardan oluşan umreciler, kendileri ile ilgilenilmediğini iddia etti.

Dün 17.00'de Atatürk Havalimanı'na geldiğini söyleyen umrecilerden Seher Çetin, "Bize bekleyin diyorlar. İlk dün 21.00'de gideceksiniz dediler. Pasaportlarımız, her şeyimiz tur şirketinde. Bize birer kart verdiler. Dolandırıldık. Kişi başı 2 bin YTL ödedik. Aç susuz burda duruyoruz. Betonun üstünde yattık. Yazık değil mi bize" diyerek tepkisini gösterdi.

Umre organizasyonunu düzenleyen tur yetkilileri ise kendilerinin bir hatalarının olmadığını, umrecilerin havalimanına erken geldiklerini iddia ederek, "Bu gece 01.00'de yolcularımızı götüreceğiz" dediler.

Kaynak: İHA

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?