banner15

UND: Ermenistan sınırı açılmalı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Ermenistan ile Türkiye arasındaki sorunların tek çözümünün sınır ticareti olduğunu bildirdi.

UND: Ermenistan sınırı açılmalı

UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ermenistan ile Türkiye arasındaki sorunların çözümünde ticari ilişkilerin yapıcı olduğunu söyledi. Nuhoğlu, “Sınırların kapatılması, ambargoların uygulanması, siyasal, sosyal sorunları çizmediği gibi aksine sorunları derinleştirmektedir” dedi.

“DİNK’İN KAYBINDAN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

Çetin Nuhoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Hrant Dink’in başta eşi ve çocukları olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diledi. Hrant Dink’e sıkılan kurşunların Türkiye’nin barışına, kardeşliğine ve demokratikleşmesine sıkıldığını belirten Nuhoğlu, “Hrant, bu ülkenin barışını, demokratikleşmesini, yurttaşlarının zenginleşmesini, çağdaş ülkeler seviyesine çıkmasını isteyen, bu amaç için çalışan, barış ve dostluktan başka bir hedefi olmayan çok değerli bir vatandaşımızdı. Ne yazık ki katiller ona kıydılar. UND olarak Hrant Dink’i kaybetmekten çok büyük üzüntü duymaktayız” diye konuştu.

“EKONOMİK İLİŞKİLERİN GELİŞMESİ İÇİN ÖNERİLERDE BULUNMUŞTU”

Ermenistan ile Türkiye arasındaki ekonomik sorunların çözülmesi ve iki ülke arasındaki doğrudan ticaretin başlatılması gerektiğini gerektiğini bir çok kez dile getirdiklerini ve bu konuyla ilgili birçok toplantı organize ettiklerini ifade eden Nuhoğlu, “Bu toplantılarımıza Hrant Dink de katılmış ve iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin tekrar başlamasına yönelik çok değerli önerilerde bulunmuştu” dedi.

“SINIRLARIN KAPATILMASI SORUNLARI DERİNLEŞTİRİYOR”

Nuhoğlu, UND olarak, Ermenistan Sınır Kapısı’nın doğrudan ticarete açılmasının Türkiye’nin ticareti açısından faydasını 2004 ve 2005 yıllarında hazırladıkları raporlarla Başbakan Erdoğan’a sunduklarını hatırlatarak, “Ülkeler arasındaki sorunların çözümünde ticari ilişkilerin yapıcı olduğu bilinmektedir. Sınırların kapatılması, ambargoların uygulanması, siyasal, sosyal sorunları çizmediği gibi aksine sorunları derinleştirmektedir” diye konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48