banner39

Üniversitede dehşet : 5 ölü

Chicago'da Kuzey Illinois Üniversitesi'nde 13 kişiyi yaralayan ve 5 kişiyi de öldüren silahlı şahıs, polis tarafından vuruldu.

Arşiv 15.02.2008, 09:10 15.02.2008, 11:49
Üniversitede dehşet : 5 ölü


ABD'deki kanlı okul baskınlarına bir yenisi daha eklendi. Chicago kentinin batısındaki Kuzey Illinois Üniversitesi'nde bir saldırganın açtığı ateş sonucu, 4 kişi öldü 13 kişi yaralaması üzerine saldırgan polis tarafından vurularak, öldürüldü.

Chicago kenti yakınlarındaki Kuzey Illinois Üniversitesi'nde, 650 kişinin katıldığı jeoloji dersi sırasında sınıfa giren bir silahlı saldırgan rastgele ateş açtı. Reuters'in haberine göre olayda saldırgan dahil 5 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı. 

Beyaz ve erkek olduğu belirtilen saldırgan ders sürerken kapıyı açarak, önce öğrencileri sonra öğretmeni hedef aldı.

CNN'nin haberinde, Chicago'nun 65 km batısında Dekalb'daki üniversitenin yetkilileri, ''tehlikenin geçtiğini'' belirtti. 15 kişi hastanede tedavi altına alındı.

25 bin öğrencisi bulunan üniversite yerleşkesinde olay, amfide 650 kişinin katıldığı jeoloji dersi sırasında meydana geldi.

ABD'de yakın yıllarda artan okulda ateş açma vakalarında Nisan ayında Virginia Teknoloji Üniversitesi'nde bir şahıs 32 kişiyi katletmişti.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?