banner39

Üniversitede ekonomik 'kayıt' krizi

Ekonomik krizden etkilenen üniversite öğrencileri para bulamayınca ikinci dönemde kayıt yenileyemedi

Arşiv 03.04.2009, 07:50 03.04.2009, 07:50
Üniversitede ekonomik 'kayıt' krizi

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman ekonomik kriz nedeniyle öğrencilerin çok zor günler geçirdiğini belirterek, akademik yılın ikinci döneminde 328 öğrencinin parasızlık nedeniyle kayıt yenileyemediğini söyledi. Prof. Dr. Şişman, küresel ekonomik krizin Türkiye'deki etkilerinin her geçen gün arttığını, üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin, daha güçleşen ekonomik koşullar ile mücadele ettiklerini söyledi.

Öğrencilerin zor şartlarda eğitim öğretimlerini sürdürdüklerini ifade eden Şişman, "Anne ve babalar çocuklarının eğitimi için ellerinden geleni yapıyor, ancak şartlar giderek kötüleşiyor. 2008-2009 akademik yılının ikinci kayıt döneminde 700 öğrenci para bulamadığı için kayıt yaptıramadı" dedi.

KAYITLAR 2 KEZ UZATILDI

Kayıt süresini iki kez uzattıklarını anlatan Şişman şöyle devam etti: "Biz kayıtları uzattık, rakam 578'e düştü. İkinci uzatma döneminin sonunda tüm çabalarımıza rağmen 328 öğrencimiz maalesef kayıt yaptırmadı. Bu rakam geçtiğimiz yıllara oranla çok fazla. Uşak Üniversitesi'nin 8 bin öğrencisi var. Büyük üniversiteleri düşündüğümüzde rakamın boyutları ürkütücü hale gelir."

Kaynak: Bugün

banner53
Yorumlar (1)
Hasan Soyer 12 yıl önce
Öğrenci kayıt ücreti kaç bin TL acaba? Öğrencilerin hepsinin elinde yüzlerce liralık cep telefonu var. Gereksiz olan telefona para verebiliyorlar, hayatları için çok önemli olan eğitime veremiyorlar. Çok tuhaf. O zaman okul tatillerinde çalışıp para kazansınlar.
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?