Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması

İstanbul'da beş yıllık burs ödüllü Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması düzenleniyor.

Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

British Council ve Kingston Üniversitesi birlikte “Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması” düzenliyor.

15 Mayıs 2010’da İstanbul Hilton Otel’de yapılacak olan yarışma, girişimcilik konusuna ilgi duyan tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencilerinin katılımına açık. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler tek başlarına (yarışma sürecinde bir takıma yerleştirilerek) ya da 5 öğrenciye kadar takım halinde katılabiliyor. Katılımcı sayısı kısıtlı olduğundan yarışmaya ilgi duyan öğrencilerin en kısa zamanda başvuru yapmaları gerekiyor. Katılımcıların ulaşım ve gerekirse kalma ücretlerini kendileri üstlenmeleri gerekiyor.

15 Mayıs 2010 Cumartesi, saat 10:00-17:30 arasında düzenlenecek olan eğitim ve ardından düzenlenecek yarışmada, problem çözme tekniklerinin tanıtılması, işletmeler ve gerçek işletme sorunlarıyla karşılaştırma ve son olarak işletmelere, öğrenciler ve üniversiteler ile iletişim sayesinde yaratılan fırsatları sunabilmek hedefleniyor. Yarışma, bir ya da daha çok işletme için sorunun en yaratıcı çözümü sağlamak üzerine kurulacak.

Yarışma, Kingston Üniversitesi’nden Dr Martha Mador, Girişimcilik Eğitim Direktörü, Kingston Üniversitesi ve Yulia Topazly, Girişimcilik Projeleri Yürütücüsü, Kingston Üniversitesi tarafından yönetilecek
 
Ödüller

Kazanan takımın her üyesi nakit ödüller ve Kingston Üniversitesi Bursu kazanacak. (Kingston Üniversitesi bursu okula kabul alan öğrencilerin bir yıllık eğitim ücretinden £3,300 indirim ve 2010 girişlerinden itibaren 5 yıl geçerliliği içeriyor.)
 
Üniversite öğrencilerinin problem çözebilmedeki yetilerini gözlemleyebilmek, hatta kendi alanlarındaki problemlerin yarışmaya katılan öğrencilerinden çözüm önerilerini dinleyebilmek için, işletmeler de bu yarışmanın bir parçası olmaya davet ediliyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2010, 00:15
banner53
YORUM EKLE

banner39