banner15

Unutkan Türkler ABD'de servet bırakmış

ABD'de devletin kontrolüne geçen 'Sahipsiz Paralar' hesabında binlerce Türk'ün parasının da olduğu ortaya çıktı

Unutkan Türkler ABD'de servet bırakmışABD'de devletin kontrolüne geçen "Sahipsiz Paralar' hesabında binlerce Türk'ün parasının da olduğu ortaya çıktı. Türklerin ABD'de unuttukları paraların miktarının ne kadar olduğu bilinmiyor.

ABD'de 51 eyalette unutulan "Sahipsiz Paralar' fonunda parası olan Türkler arasında Özer Uçuran Çiller, Berk Çiller, Abdullah Unakıtan, Ahmet Özal, Efe Özal, Elvan Özal, Cem Uzan, Hakan Uzan, Melahat Uzan, Erol Sabancı, Demir Sabancı, Ali Sabancı, Fethullah Gülen, Mustafa Koç, Emrah Hattat, Şehmuz Tatlıcı, İnan Kıraç, gibi siyaset ve iş dünyasının çok sayıda ünlü isimi de bulunuyor.

SADECE NEW YORK'TA 10 MİLYAR DOLAR UNUTULAN PARA VAR

ABD'de sadece New York eyaletinde unutulan sahipsiz paralar fonunda yaklaşık 10 milyar dolar bulunuyor. Eyaletlerin özel fonlarında sahiplerine iade edilmek üzere özel fonlarda toplanan paraları, banka hesapları, hisse senetleri, tahviller, yatırım iştirak fonları, kiralık kasalarda unutulanlar, tahsil edilmeyen çekler, sigortalar, şirket temettüleri, elektrik, su, gaz, telefon gibi hizmetler için alınan depozitler, satın alınan ürünlerin bonus iadeleri, kira depozitoları oluşturuyor.

ABD'de sahipsiz paralar hesabında Türklerin unuttuğu paraların en fazla New York, New Jersey, Pensilvania ve Connectticut eyaletlerinde olduğu kaydedildi.

Kaynak: Milliyet

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 14:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35