banner39

Ural dağlarından İslami eğitim merkezi faaliyette

Rusya'nın en soğuk bölgesi Yekaterinburg'ta İslami eğitim merkezi faaliyete başlayacak.

Arşiv 16.04.2010, 18:03 17.04.2010, 08:02
Ural dağlarından İslami eğitim merkezi faaliyette

Dünya Bülteni / Haber Merkei

Sverdlovski eyaletinin Müslüman Dini İdaresinin başkanı Ravil Mamleyev eyaletin ikinci büyük şehri Nijni Tagil'i ziyaret ederek bölge Müslümanları önünde konuşma yaptı. Nijni Taigl'de Cuma namazına içerisinde Tacik, Kazak, Kırgız, Özbek, Rus, Tatar, Başkir ve diğer Müslüman halkların da bulunduğu üç yüzden fazla Müslüman biraraya geldi.

Ayrıca İslam Merkezi'nde 14 çocuk Arapça, Fıkh, hadis ve diğer şeriat ilimlerini yatılı medresede öğrenmeye başladı. Mamleyev Yekaterinburgeyaletinde de Ramazan camii içerisinde bu tür bir yatılı okulun faaliyete başlayacağının müjdesini verdi. Mamlayev'e göre sözlerine göre artık öğretmenlerin seçimine başlandı ve gerekli tadilat işleri tamamlandı.

Bununla beraber Rusya'nın Yekaterinburg şehrinde Ural Devlet Üniversitesinin konferans salonunda bölge Müslüman İdaresi tarafından "Genç Müslüman aydınlar" isimli yarışma düzenlendi. Bu tür yarışmanın daha önce de dört kere düzenlendiği açıklandı. Yarışmaya katılan öğrenciler Peygamber efendimiz hakkında kompozisyonların da sunumunu gerçekleştirdi.
 

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?