banner15

Ürdün TV'sinde 'Kadın Bombacı'

Ürdün'de otelleri hedef alan bombalı intihar saldırılarını gerçekleştirenlerden Iraklı bir kadın, suçunu Ürdün televizyonunda yayınlanan bir videoda kabul etti. Yetkililer, kadının intihar eylemlerini düzenleyen üç Iraklı’dan biriyle evli olduğunu açıkla

Ürdün TV'sinde 'Kadın Bombacı'
Ürdün televizyonu, ülkede geçen hafta düzenlenen intihar saldırılarına katılmaya çalıştığını söyleyen Iraklı bir kadının görüntülerini yayımladı. Polis, Sacide Mübarek Atrus el Rişavi'nin üç oteli bombalayan Iraklı intihar eylemcilerinden birinin karısı olduğunu söylüyor. El Rişavi televizyondan yayımlanan itirafında "Kocam bir bombalı kemer taşıyordu; ben de ötekini. Bana kemeri nasıl kullanacağımı gösterdi," derken görülüyor. Beyaz eşaplı, siyah pardesülü kadının belinde, etkisiz hale getirilmiş patlayıcılarla dolu bir kemer yer alıyor. El Rişavi, olay günü kocasıyla birlikte Radisson SAS oteline gittiklerini anlattı. Bu oteldeki bir düğün davetinde meydana gelen patlama, büyük can kaybına yol açmıştı. "Otele girdik. Kocam bir köşeyi tuttu, ben diğerini," diyen el Rişavi, sözlerine şöyle devam etti: "Otelde bir düğün vardı. Kadınlar ve çocuklar vardı.""Kocam saldırıyı yaptı. Ben de bombalarımı patlatmaya çalıştım ama patlamadı." "Koşarak kaçan insanlarla birlikte otelden uzaklaştım."

Ürdün Başbakan Yardımcısı Mervan El Muaşer El Muaşer diğer üç intihar komandosunun kimliklerini de Anbarlı Ali Hüseyin El Şamari, Revad Casim Muhammed Abid ve Sefa Muhammed Ali olarak açıkladı. 35 yaşındaki el Rişavi'nin, Ali Hüseyin el Şamari'nin karısı olduğu sanılıyor.Amman saldırılarının sorumluluğunu üstlenen Irak'taki El Kaide örgütü de eylemleri, aralarında bir çiftin de bulunduğu dört Iraklı intihar komandosunun düzenlediğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48