banner39

Uşak'ta iletişim ağı çöktü

Uşak'ta 4 saat boyunca internet ve telefon üzerinden yapılan her türlü işlemin durması hayatı felç etti

Arşiv 26.04.2007, 18:42 26.04.2007, 18:42
Uşak'ta iletişim ağı çöktü

Uşak'ta internet hatlarında yaşanan sorun nedeniyle sabah saatlerinden itibaren günlük hayat durma noktasına geldi.

Şehir merkezinde ve ilçelerde internet ve telefon üzerinden yapılan her türlü işlem durdu. Yaşanan sorun saat 16.30 sıralarında kısmen giderilirken bazı vatandaşlar mağduriyetlerini dile getirdi. Türk Telekom Uşak Yetkilisi Fedai Ersoy konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.


Edinilen bilgiye göre, Manisa'nın Turgutlu ve Salihli ilçeleri arasında kalan iletişim ağını sağlayan fiber optik kablolarda meydana gelen arıza nedeniyle Uşak'ta bütün iletişim organları 3.5 saat durdu. Turkcell, Vodafone cep telefonu hatları, şehirlerarası telefon görüşmeleri ve internet bağlantıları saat 13.00'ten saat 16.30 sıralarına kadar devre dışı kaldı. İnternet işlemlerine bağlı olarak, bankacılık, Telekom ve PTT şubelerinde de tahsilat işlemleri gerçekleştirilemedi. Türk Telekom Müdürlüğü,

Uşak Yetkilisi Fedai Ersoy konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınarak, açıklama yapmaya yetkisinin olmadığını savundu. İki gündür yaşanan erişim sıkıntısı, Uşak'ta tüm işlemlerin aksamasına neden olurken, bazı vatandaşlarda mağduriyetlerini dile getirdi.

Türk Telekom'un, binanın giriş kapısına 'Arıza nedeniyle tahsilat yapılamamaktadır' yazısı asması dikkat çekti. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Uşak Valisi Kayhan Kavas, fiber optik kabloda meydana gelen bir arıza nedeniyle iletişimde sıkıntı yaşandığını dile getirerek, "Aydın ve Denizli'de aynı sorun meydana gelmiş. Manisa'da yeraltına bulunan fiber optik kabloda bir arıza meydana gelmiş. Bundan dolayı Aydın, Denizli ve Uşak'ta telefon ve internet bağlantılarında iki gündür sorun oldu. Ankara'da

bu konuda çalışmalar devam ediyor. Aydın ve Denizli'de sorun çözümlenmiş şu anda Uşak'taki sorunu çözmeye uğraşılıyor. Kısa zaman sonra bağlantı sağlanacağı belirtildi" dedi.

İnternet ve telefon hatlarında yaşanan sıkıntılardan şikayetçi olan Muhasebeci Bekir Sepet, "Telefonlar çekmiyor, internet yok. Ödemeler var. Bankalarda internet olmadığı için ödemeler alınamıyor. En önemli zamanda telefonlar çekmiyor. Aynı sıkıntıyı dünde yaşadık. Bu sıkıntı daha ne kadar devam eder bilmiyorum. Cep telefonlarını iki gündür oyun oynamak için kullanıyoruz. Şuanda başka da bir işe yaramıyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

İsmail Cengiz adlı vatandaş ise "İki gündür devam eden sorun nedeniyle işlerimiz çok aksadı. İnternet ve telefon bağlantıları gerçekleşmiyor. Bu nedenle bankalarda da işlemlerimizi yaptıramadık. Sorunun neden kaynaklandığını hiç kimse net bir şekilde bize aktarmıyor" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?