banner39

USB Flash sürücü, hem hızlı hem de güvenli

Kingston, saniyede 20MB'a kadar okuma yazma işlemi yapabilen USB Flash Sürücüyü piyasaya sürdü.

Arşiv 02.10.2009, 00:46 02.10.2009, 00:46
USB Flash sürücü, hem hızlı hem de güvenli


Bellek ürünleri üreticisi Kingston, saniyede 20MB'a kadar okuma yazma işlemi yapabilen DataTraveler 410 USB Flash Sürücüyü piyasaya sürdü. 32GB' kadar değişik kapasite versiyonlarıyla piyasaya sürülen Data Traveller 410 ile daha hızlı dosya transferi yapılırken, şifre uygulaması ile dataların korunması daha da etkilenleştirildi.

"Yazılımcılar, kurumlar ve son tüketicilerin daha geniş boyutlu dosyaları saklamaya ve aktarmaya ihtiyaçları arttıkça USB Flash disklerde günlük yaşamda daha yaygın hale geldiler" diyen Kingston USB İŞ Geliştirme Müdürü Andrew Ewing, müşteri geri dönüşlerini dikkate alarak, Data Traveler 410'u daha yüksek data transfer kapasitesi ve güvenlik önlemleri ile geliştirdiklerini ve ürünün fiyat olarak da oldukça hesaplı olduğunu belirtti.

Daha yüksek okuma ve yazma hızı özelliğiyle Data Traveler 410'u yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, geniş boyutlu dökümanlar, sunum dosyaları, müzik, video ve diğer datalar için ideal bir ürün haline getiriyor. Ayrıca, sürücünün içerisinde standart olarak yer alan SecureTraveler yazılımı kullanıcının verilerini korumak amacıyla sürücü içerisinde şifre korumalı bir alan "Privacy Zone" oluşturmasını sağlıyor.

Kingston'un yüksek kapasiteli 16 ve 32 GB'lık diğer ürünleri DataTraveler I, DataTraveler 101 ve DataTraveler 112'nin saniyede 10 MB'lık okuma yazma hızına oranla, Data Traveler 410 daha da yüksek transfer artışı gösteriyor.

Farklı renk kapasitelerine sahip, dönmeli içe çekmeli kapaksız tasarımlarıyla Data Traveler 410 USB çeşitleri, 5 yıllık garantilidir.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?