banner39

Üskül'den Ntv'ye: İşinize gelince hukukçuyum

Anayasa Profesörü Zafer Üskül, kendisini arayıp görüş almak isteyen NTV'ye sert çıktı.

Arşiv 23.08.2007, 17:56 23.08.2007, 17:56
Üskül'den Ntv'ye: İşinize gelince hukukçuyum

Anayasa hukukçusu Prof. Zafer Üskül'e Bekir Coşkun olayı soruldu. Üskül kısa bir süre önce medyanın kendisini nasıl hedef tahtası haline getirdiğini hatırlattı ve şu soruyu sordu:

NTVMSNBC, Başbakanlık Sözcüsü’nün “Seçilmiş bir cumhurbaşkanını reddetmenin vatandaşlık hukuku bakımından mümkün olmadığı, saygı göstermenin de demokratik ve yasal bir zorunluluk olduğu” sözünü hukukçulara, gazetecilere, siyasetçilere sordu.

NTVMSNBC'nin görüşlerine başvurduğu isimler arasında AK Parti’nin Anayasa hukukçusu milletvekili Prof. Zafer Üskül de vardı.

Anayasa’nın Kemalizm’den arındırılması gerektiği görüşüyle yankı yaratan Üskül, bu tartışmalar sırasında kendisine gösterilen sert tepkiyi hatırlatarak “Bekir Coşkun’a sahip çıkan basın, bana neden sahip çıkmadı. Medyanın işine gelince anayasa hukukçusuyum, gelmeyince... Bana yapacağınız en büyük iyilik bir süre beni aramamak olacak” dedi.

Prof. Zafer Üskül, "Bütün basın bu konuyu kendi açısından yorumladı, ben bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum. Beni hukukçu sayıyor musunuz? Benden bilgi almak için Anayasa hukukçusu sayıyorsunuz ama hakkımda ‘Bu adam Anayasa Hukukçusu değildir” diye onlarca, yüzlerce yazı çıktı. Bekir Coşkun’a basın sahip çıktı. Zafer Üskül’e kim sahip çıktı? Ben biraz adalet isteme hakkına sahip değil miyim? Medyanın işine gelince anayasa hukukçusuyum, gelmeyince... Bana yapacağınız en büyük iyilik bir süre beni aramamak olacak. Kendi alanımda bir şeyler yapmaya başladığımda konuşmaya başlarım." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?