banner39

Üsküp'ten Bayrampaşa'ya Kültür Köprüsü

"İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti" kapsamında, Bayrampaşa ve Üsküp kültür projesi gerçekleştiriliyor.

Arşiv 21.04.2010, 06:22 21.04.2010, 09:37
Üsküp'ten Bayrampaşa'ya Kültür Köprüsü


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kent Kültürü projelerinden “İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri” projesinin ikincisini Bayrampaşa Belediyesi gerçekleştirdi.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti organizasyonu kapsamında, İstanbulluların kültür hayatına etkin katılımını sağlamak ve İstanbul halkını Avrupalı ve yakın komşularıyla buluşturmak amacıyla, “İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri” başlığı altında ortak etkinlikler gerçekleştiriliyor.  

Bu kapsamda Bayrampaşa Belediyesi ve Üsküp Çayır Belediyesi’nin birlikte gerçekleştirdiği, 7-13 yaş grubu 20 Üsküplü çocuğu ve Bayrampaşa Belediyesi sınırları içerisinde seçilen çocukları kapsayan etkinlikte, Üsküp’ten gelen çocuklarla Bayrampaşalı çocuklar birlikte gezi ve etkinliklere katıldılar. 

Bayrampaşalı her çocuğun kendi evinde misafir ettiği misafir çocuklara İstanbul şehir turu yapılarak, İstanbul Boğazı, Sultanahmet, Eyüp Sultan,Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk, Turkuazoo gibi İstanbul’un önemli tarihi mekanları ve müzeleri gezdirilerek, iki farklı kültürü tanıtıcı sergiler ve İstanbul’u tanıtan eğitim semineri düzenlendi.
Üsküp Çayır Belediyesi (Makedonya) ile ortaklaşa gerçekleştirilen, çocuklara yönelik proje kapsamında, Üsküp’ten gelen çocuklar ve Bayrampaşa Belediyesi sınırları içerisinde seçilen çocuklar düzenlenen gecede geleneksel halkoyunlarını sergileyerek, geleneksel şarkılarını icra ettiler.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?