banner15

Üsteğmen: Örgüte üye değilim, şahidim Allah

Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Üsteğmen savunmasını verirken "örgüte üye değilim, şahidim Allah" dedi.

Üsteğmen: Örgüte üye değilim, şahidim Allah

Erzurum 2 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Erzurum Ergenekon davasına 4. duruşmayla devam edildi. 

Bugün saat 09.30'da başlayan duruşmada tutuklu sanık, Erzincan Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Jandarma Üsteğmen Ersin Ergut, savunmasını verdi. 

Ergut, "İddianamede yer alan suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum. Hakkımda ya da hakkımızda komplo olarak atılan iftiralarla yaklaşık 6 ay tutuklu bulnduğum için çok üzgünüm. Aynı örgüte üye olmakla suçlandığım insanların çoğunu tanımamaktayım. Sanıklardan MİT çalışanlarını tanımam, bir irtibatım bulunmadı. Gizli tanıkların komplosu ve iftirası sonrasında yargılanıyorum. Hiçbir örgüte uye değilim bunun şahidi de Allah'tır. 
Ben tutuklanana kadar şahsi görüşüm Ergenekon terör örgütüyle ilgili olarak demek ki var diyordum ama bizim durumumuzu gördükten sonra ne kadar saçma olduğunu anlamış bulunuyorum" şeklinde devam etti
Ergut, savunması sırasında, iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'a agresif davranışta bulundu. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Karatay sanık Ergut'u uyardı.
Ergut, "İddia makamı savcı değil senaristtir. Yalancı, iftiracı, gizli tanık ifadeleriyle bir örgüt kurulmak isteniyor. Savcıda olmayan Allah korkusu bizde var" ifadelerini kullandı.
Ergut, "İlk gözaltına alındığımızda ifadelerimiz de iddianameye yanlış geçirildi. Kabul etmediğimiz şeyler de kabul etmiş gibi iddianameye geçti. Bu iddiaları ortaya atan hayali alemde yaşamaktadır. Hiçbir maddi delil yoktur. 3 . Ordu Komutanıyla benim aynı karede bir fotoğrafım varsa suçlamaları kabul edeceğijm.

Yapılan şudur. Din iman Allah korkusu yok din adına dinsizlik yapılıyor. Açın alın Kur'anı okuyun, ben okuyorum yalan beyanda bulunmanın ne kadar günah olduğunu. Kendini savcı değil de padişah sanan iddia makamı. Anlattıklarıma Allah şahittir" şeklinde konuştu Gönye Barajı'nda bulunan muhimmatlarla ilgili jandarmaya komplo kurulduğunu ileri süren Ergut, Erzincan İstihbarat Şube'de görevli biri komiser iki polis memurunun gizli tanıklarla sürekli görüştüğünü iddia etti. 

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 13:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35