banner39

'Üstün yeteneklere sahip liderlerla çalışmak güzel'

Yaşar Büyükanıt, "TSK kazanmayı hedefliyorsa bunu eğitimli personelle gerçekleştirir" ded,.

Arşiv 22.08.2007, 20:47 22.08.2007, 20:55
'Üstün yeteneklere sahip liderlerla çalışmak güzel'


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olarak, her zaman ama her zaman kazanmayı hedefliyorlarsa, bunu ancak ve ancak eğitimli, yetenekli ve çağdaş değerlerle donanımlı personelle gerçekleştirebileceklerini ifade ederek, "Böylelikle yaşadığımız sorunlarla dolu zor coğrafyada Türk yurdunu ve ulusunu Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak sonsuza dek koruyabiliriz" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda "TSK Şeref Madalyası, TSK Üstün Hizmet Madalyası ve TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası Tevcih Töreni" düzenlendi.

Törende, TSK Şeref Madalyası, TSK Üstün Hizmet Madalyası ve TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası alacak komutanların öz geçmişleri ile madalya beratları, çeşitli askeri faaliyetlerden seçilen video görüntüleri eşliğinde okundu.

Daha sonra Orgeneral Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'e, üstün hizmetleri ve yürüttükleri kuvvet komutanlığı görevindeki başarıları dolayısıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri Şeref Madalyası ve beratlarını tevcih etti.

Büyükanıt, 30 Ağustos itibariyle orgeneralliğe yükselen Korgeneral Saldıray Berk, Korgeneral Necdet Özel, Korgeneral Erdal Ceylanoğlu, Korgeneral Hasan Aksay ve Koramiral Eşref Uğur Yiğit'e de TSK Üstün Hizmet Madalyası ve beratlarını verdi.

Orgeneral Büyükanıt, ayrıca, Korgeneral Ceylanoğlu'na Van'daki Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı görevinde, Korgeneral Berk'e de Şırnak'taki 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı esnasında bölücü terör unsurlarının yasa dışı eylemlerinin bertaraf edilmesinde gösterdikleri cesaret ve feragat dolayısıyla TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası ve beratı tevcih etti.

Orgeneral Büyükanıt, törende yaptığı konuşmada, TSK'nın daha da ilerlemesi için böyle üstün yeteneklere sahip liderlerle çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?