banner39

Uyuşturucu baronları rakiplerini polise vurdurdu

Uyuşturucu baronlarıyla Emniyet'in üst düzey yetkilileri arasındaki bağlantılarda yeni skandallar ortaya çıktı.

Arşiv 30.09.2009, 11:01 30.09.2009, 12:42
Uyuşturucu baronları rakiplerini polise vurdurdu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'li Hakkı Süha Okay'ın kardeşinin de içinde bulunduğu uyuşturucu mafyası ve Emniyetin üst düzey yetkilileri arasındaki ilişkilerde yeni skandal iddialar ortaya atıldı.

Star gazetesinin haberine göre, uyuşturucu baronu olduğu iddia edilen Habip Kanat'ı himaye ettiği ve içerden bilgi sızdırdığı gerekçesiyle tutuklanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arsalan ile ilgili şok bilgiler ortaya çıktı. Ele geçirilen belgelere göre, Habip Kanat ve eniştesi Kemal Karabaş'ın 1998'den beri 'uyuşturucu kanununa muhalefet' ve 'captagon kaçakçılığı'ndan arandığı ancak haklarında hiçbir işlem yapılmadığı belirlendi. İddiaya göre, Kanat ve Karabaş'ın Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki arşiv kayıtları gizli bir el tarafından silindi ve böylece baronun sicili temizlendi.

MAFYA POLİSİ KULLANDI

İkinci bir iddia ise aynı mafyanın rakiplerini polis eliyle ortadan kaldırdığıyla ilgili. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde yapılan incelemeler sırasında ortaya çıkarılan skandala göre, Habip Kanat'ın captagon ticaretinde 'rakibi' olan 'Tilki Selim' lakaplı Selim Gezer'i, polisi kullanarak piyasadan sildi.

Edinilen bilgiye göre, görüldüğü yerde yakalanması gereken gereken Habip Kanat, 2000 'de kendisini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla Selim Gezer hakkında suç duyurusunda bulundu. Kısa bir süre sonra Tilki Selim, İstanbul Narkotik Polisi ve Emin Arslan'ın başında bulunduğu merkez teşkilatın operasyonuyla gözaltına alındı. Emniyette sorgulanan Selim Gezer, Habip Kanat'ın 'Captagon baronu' olduğunu söylemesine rağmen, hiçbir işlem yapılmadı. İddiaya göre, bu operasyondan sonra Gezer uyuşturucu piyasasından silinirken, Kanat, piyasanın tek hakimi oldu. Operasyonu yürüten Cumhuriyet savcılarının ifadesine başvurduğu bir emniyet müdürünün de yaşananları doğruladığı öğrenildi.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?