banner15

Uzman Çavuşlardan '45 yaş' protestosu

Uzman Çavuşlar 45 yaş sınırlandırılması nedeniyle görevlerinden ayrılmak zorunda kalmalarını protesto etti.

Uzman Çavuşlardan  '45 yaş' protestosu

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bir grup uzman erbaş, 45 yaş sınırlaması nedeniyle yaşadıkları sorunların çözümü için Başbakanlığa dilekçe verdi.Uzman erbaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla Güvenpark'ın Başbakanlık çıkışına geldi.

Burada, İstiklal Marşı okuyan uzman erbaşlar, şehitler için saygı duruşunda bulundu.

Ömer İlçin, burada yaptığı açıklamada, 45 yaş sınırlandırması nedeniyle görevlerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Yıllarca vatan bütünlüğünün korunmasında görev yaptıklarını, şehitler verdiklerini ve gazi olduklarını ifade eden İlçin, böyle bir sonla karşı karşıya kalmalarına inanamadıklarını belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen İlçin, şöyle konuştu:

''Biliyoruz şu anda ülkemizin çözülmesi gereken birçok sorunuyla ilgileniyorsunuz ama biz mağdur uzman erbaşların da acil çözülmesi gereken sorunları var. Şu anda burada olmaktan utanç duyuyoruz ama başka çaremiz kalmadı.

Lütfen Başbakanım, duyun bu feryadımızı. Bizim dayanacak gücümüz kalmadı. Ev kiramızı, elektrik, su faturalarımızı ödeyemeyecek duruma geldik. Daha önemlisi aile düzenimiz bozulmaya başladı.

Siz, kimsesizlerin ve umutsuzların Başbakanısınız. 60 bin umutsuz uzman erbaşın da umudu olmanızı bekliyoruz.''

Açıklamanın ardından grup temsilcileri Başbakanlığa giderek, yetkililere taleplerini içeren dilekçeleri ve üzerinde ''Başbakan Bize de Sahip Çık, Mağdur Uzman Erbaşlar'' yazılı çiçeği verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2010, 16:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48