banner39

Vakit: CHP mahkemeye gitsin, açıklarız

Serdar Arseven, Önder Sav hakkındaki ses kayıtlarının kendilerine nasıl ulaştığını açıklayabileceklerini söyledi.

Arşiv 28.05.2008, 16:56 29.05.2008, 06:31
Vakit: CHP mahkemeye gitsin, açıklarız

 

Vakit Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Serdar Arseven, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile Eski Bolu Valisi arasında geçen konuşmayı nasıl elde ettiğine ilişkin soruları cevapladı.

Önemli olanın konuşmanın içeriği olduğunu aktaran Arseven, konuşmayı nasıl elde ettiğine ilişkin olarak ise, "Gider mahkemeye başvururlar. Biz nasıl geldiğini açıklarız. Ancak AK Parti ile bir ilgisi yok. AK Parti'den bugüne kadar bana hiçbir haberlik malzeme gelmemiştir. AK Parti ile ne organik ne de inorganik ilişki var. AK Parti böyle bir bilgi verecek olsa beni seçmez." Dedi.

Konuşmanın içeriği nasıl elde ettiğine ilişkin olarak ise "Bunu Önder Sav düşünsün, etrafına baksın." ifadelerini kullandı. Konuşmaya ilişkin bilginin CHP'den geldiğini ima eden Arseven, Vakit'teki köşesinde ise "Görüşme kayıtlarını tarafımıza ulaştıran CHP'li dostlarımıza teşekkür ederim" diye yazdı.

Arseven, şöyle konuştu: "İşin aslı varken teferruatını tartışmamak gerekir. Bir vali ile CHP'nin yöneticisinin son derece çirkin bir konuşması var. Nasıl olurda devletin bir valisi, İçişleri Bakanı'nın tarikatçı olduğunu sorgulayabilir. Önemli olan konuşmanın içeriğidir. Bunun tartışılması gerekiyor."

Kaynak: Zamanbanner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?