banner15

Vali 3 saat sonra kurtarıldı

Muş Kulp Karayolunda aralarında Muş Valisi'nin de bulunduğu yolcular 3 saat sonra ancak kurtarılabildi.

Vali 3 saat sonra kurtarıldı

Kar altında kalan araçlardan çıkarılan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İl Özel İdaresine bağlı dozer, kepçe ve greyderden oluşan takviye ekipleri, Diyarbakır'dan Muş'a gelirken Muş-Kulp kara yolunun Kozma mevkiinde mahsur kalan araçlara ve bu araçlara yardıma giderken karayolunun 30. kilometresinde kar ve tipi nedeniyle yolda kalan, aralarında Muş Valisi İbrahim Özçimen ile Muş İl Jandarma Alay Komutanı Albay Eyüp Bölük, Karayolları Şube Şefi Serhat Çelik ve basın mensuplarının bulunduğu ekibe ulaşabildi.
Kar altında bulunan minibüs ve 2 otomobildeki toplam 23 yolcu 8 saat sonra araçlardan çıkarıldı. Sağlık ekiplerince kontrolden geçirilen yolculara kumanya dağıtıldı.

Muş Valisi Özçimen, kendilerinin ve mahsur kalan diğer vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirterek, “Karla birlikte tipi oldukça zor anlar yaşattı ama sağlıklı bir şekilde sonuca ulaştık. Vatandaşlarımız bu tür iklim koşullarında seyir güzergahlarını çok iyi belirlemeliler. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Kurtarılan vatandaşlar da “Kar ve tipi bir anda bizi kara gömdü. Devletimizi, tüm imkanlarıyla burada gördük. Şükür kurtarıldık. Tüm ekip çalışanlarına ve yetkililere teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Kar kalınlığının yer yer 3 metreyi bulduğu bölgede kurtarılan vatandaşlar daha sonra Muş'a getirildiler.
Karayolları Şube Şefi Çelik, söz konusu bölgedeki yol açma çalışmalarını il sınırına kadar götüreceklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35