banner39

Vali Kıraç: Pes etmek yok, üzülmeyin

İzmir'in, EXPO'nun en güçlü adayı olmayı sürdürdüğünü belirten Kıraç, "Pes etmek yok, üzülmeyin, azmimiz artacak." dedi.

Arşiv 31.03.2008, 21:16 31.03.2008, 21:21
Vali Kıraç: Pes etmek yok, üzülmeyin

İzmir Valisi Cahit Kıraç, EXPO 2015 ile ilgili kararın "haksız bir karar" olduğunu belirterek, "Pes etmek yok, üzülmeyin, azmimiz artacak" dedi.

Cumhuriyet Alanı'ndaki Sertab Erener ve Kıraç konseriyle EXPO kutlamaları sürerken, saat 19.04'te, İzmir'in oylamayı kazandığı haberi geldi.

Alanda toplanan kalabalık, bu haber üzerine alkışlarla sevinçlerini gösterdi ve konfetiler atıldı.

Programın sunucusu Korhan Abay, karar üzerine İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı sahneye çağırdı.

Vali Kıraç, İzmirliler'e "Bunu siz kazandınız, başarımızı beraber kutluyoruz. İzmir'in takımını kutluyorum. Cumhurbaşkanımız adına herkesi kutluyorum" dedi.

Bu sırada yetkililer, oylamanın sürdüğünü ve henüz resmi açıklama yapılmadığını bildirince Cahit Kıraç, konuşmasına ara verdi.

Kıraç'ın konseriyle program sürerken, bu kez saat 19.35'te resmi açıklama geldi.

Korhan Abay, birkaç televizyonun altyazı geçerek İzmir'in kazandığını duyurduğunu, bunun erken gelen bir "1 Nisan şakası" olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra vali Kıraç, sahneye yeniden çıkarak vatandaşlara seslendi.

İzmir'in, EXPO'nun en güçlü adayı olmayı sürdürdüğünü belirten Kıraç, "Pes etmek yok, üzülmeyin, azmimiz artacak. Bu haksız kararı içimize çabuk sindiremeyeceğiz. Hepimize geçmiş olsun. Yeni ufuklara bakacağız. İzmir her durumda kazandı. İzmir'in güzellikleri dünyanın her yerinde paylaşıldı" dedi.

Daha sonra, vatandaşlar, alandan ayrıldı.

Kaynak : AAYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?