Vali Mutlu, Diyarbakır halkıyla veda turuna çıktı

Diyarbakır'da görev yaptığı süre içinde halkla yakın ilişkiler içinde olan Vali Mutlu, kentten ayırlmadan önce halkla vedalaşma turuna çıktı.

Vali Mutlu, Diyarbakır halkıyla veda turuna çıktı

İstanbul Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kent halkıyla vedalaştı. 
Vali Mutlu, Diyarbakır'ın en işlek caddesi Gevran'da tek tek tokalaştığı vatandaşlardan haklarını helal etmelerini istedi. Bazı kişilerin Mutlu'ya tespihlerini hediye ettiği ve çiçek verdiği görüldü. Bir kişinin, "Sayın Vali Diyarbakır'ı unutma" sözü üzerine Mutlu, "Diyarbakır'ı unutmak mümkün mü?" dedi.

Vali Mutlu, veda ziyaretlerinin duygusal ortamda sürdüğünü söyledi. Diyarbakır'dan ayrılmanın hüzün verici olduğunu kaydeden Mutlu, "Diyarbakırlıların engin sevgisine devletine ve valisine olan bağlılık duygularına bir kez daha şahit oluyorum. Devletin valisine, şehir halkının bağlılığı ve sevgisi, gurur ve mutluluk verici. Bu sevinci yaşıyorum.

 Diyarbakırlılar gönlü sevgi dolu, devletine milletine yürekten bağlı, kardeşlik duyguları fevkalade güçlü. Böyle bir halka hizmet etmekten ve emrinde olmaktan büyük mutluluk duydum. Diyarbakır her zaman hem gönlümüzde hem gözümüzde olacak. Hiçbir şekilde unutulması söz konusu değil. Derin bir sevgiyle ayrılıyoruz. Bizi İstanbul'a götüren, taşıyan Diyarbakırlıların bize vermiş olduğu destek ve güçtür" diye konuştu. 

Mutlu, daha sonra Gençlik Haftası münâsebeti ile düzenlenen "Gençlik Yürüyüşü"ne katıldı. Mutlu, yürüyüş öncesinde ses sisteminin yer aldığı minibüsün üstüne çıkarak gençlere hitap etti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 14:52
banner53
YORUM EKLE

banner39