banner39

Van'daki 'kızılderililer' Obama'nın gelişini kutladı

Van'daki Rakkas Özel Yetenekler Derneği üyeleri, kızılderili giysisi giyerek, Obama'ın ziyaretini kutladılar.

Arşiv 06.04.2009, 23:22 06.04.2009, 23:22
Van'daki 'kızılderililer' Obama'nın gelişini kutladı


Van'daki Rakkas Özel Yetenekler Derneği üyeleri, kızılderili giysisi giyerek, ABD Başkanı Barak Obama'ın Türkiye ziyaretini türlü danslarla ve yemek yaparak kutladılar.

Rakkas Özel Yetenekler Derneği'ne ait binanın teras katında kızılderili giysisi giyen üyeler, Barack Obama'nın Türkiye ziyaretini kutlamak için kurdukları çadırın önünde yemek pişirerek, türlü dans gösterileri sundular.

Dernek başkanı Alaattin Bor, gazetecilere yaptığı açıklamada, Obama'nın Türkiye'ye gelişinin kendileri için büyük bir değer olduğunu söyledi. Dernek olarak türlü etkinlikler yaptıklarını belirten Bor, ''Bugünkü etkinliğimiz dernek üyeleriyle birlikte kızılderili kıyafeti giyerek Obama'nın Türkiye'ye gelişini kutlamak oldu. Kendisinin gelişini temsili olarak içinde özgürlük otu, demokrasi kökü, kardeşlik tohumu ve barış yaprağı bulunan bir yemek hazırladık'' dedi.

Ellerindeki sınırlı olanaklarla Obama'ya ancak bu biçimde karşılama yapabildiklerini belirten Bor, Obama'yı sevdiklerini ve bir dahaki gelişinde kendisini Van'a beklediklerini kaydetti.

Dernek üyeleri daha sonra türlü kızılderili danslarıyla programlarını bitirdiler.

Kaynak: Ajanslar 

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?