banner39

Vatan muhabirinden Eruygur'a 'Çavuşbaşı' ricası

Vatan Gazetesi'nin Mahmut Ustaosmanoğlu aleyhine yayınladığı çarpıtma haberlerle ilgili ilginç ayrıntılar gün yüzüne çıktı.

Arşiv 02.04.2009, 01:12 02.04.2009, 06:39
Vatan muhabirinden Eruygur'a 'Çavuşbaşı' ricası


Ergenekon Silahlı Terör Örgütü iddiası ile yürütülen Asrın Davası'nın ikinci iddianamesinden çok ilginç, bir o kadar da düşündürücü bir telefon kaydı çıktı.

4 Mayıs 2008'de yapılan görüşmede Telefonun bir ucunda Vatan Gazetesi muhabiri Alper Uruş, diğer ucunda ise Ergenekon sanığı Emekli Orgeneral Şener Eruygur var.

ALPER URUŞ: PAŞAM HÜRMETLER BEN VATAN GAZETESİ HABER MERKEZİNDEN ALPER U. NASILSINIZ ÖNCELİKLE… EFENDİM BİZ BU BEYKOZ'A BAĞLI ÇAVUŞBAŞI BELDESİNE… BU TARİKATÇILAR VARDI CÜPPELİ AHMET MAHMUT USTAOSMANOĞLU, BASINDAN TAKİP ETMİŞSİNİZDİR ONLAR İLE İLGİLİ HABER YAPMAK İÇİN GELDİK PAŞAM

MEHMET ŞENER ERUYGUR: EVET EFENDİMGörüşmesinin giriş diyaloglarından da anlaşılacağı üzere, Eruygur'la muhabir Alper Uruş arasındaki konuşma Vatan Gazetesi'nin Mahmut Ustaosmanoğlu aleyhinde yayınladığı çarpıtma haberlerle ilgili. Vatan gazetesi o günlerde, muhabirinin haksız yere saldırıya uğradığını iddia ederek günlerce Ustaosmanoğlu aleyhinde yayın yapmıştı.

Oysa haberlerin düzmece olduğu, dahası muhabirin özel hayatı ve özel mülkü taciz ederek olay çıkardığı kısa süre sonra anlaşıldı.

Gazetecilik adı altında başkalarının özel hayatına saldıran muhabirin bu cesareti nereden aldığı da 2. iddianameye giren işte bu telefon görüşmesiyle ortaya çıktı. İddianamede geçen diyaloğa göre muhabir Eruygur'a adeta durum raporu veriyor. Bunu yaparken de hedef aldığı insanları bakın nasıl anlatıyor.

ALPER URUŞ:
BU SARIKLILAR CÜBBELİLER, BİZİ ÇOK FECİ BİR ŞEKİLDE DARP ETTİ, FOTOĞRAF MAKİNEMİZE EL KOYDULAR, ÇANTAMIZI ALDILAR PAŞAM VE BİZ ŞU AN ÇAVUŞBAŞI JANDARMA KARAKOLUNUN ORADAYIZ İFADEMİZİ VERDİK PAŞAM ANCAK EĞER BENİ SİZLE NASIL DİYİM AYNI YÜREK SENKRONUNA SAHİP BİR İNSAN OLARAK, BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK GÖRÜR İSENİZ, LÜTFEN GÖREVDEKİ BİZİM İSTANBUL'DAKİ KOMUTANIMIZ KİM İSE BİZİM NE KADAR MUZDARİP OLDUĞUMUZU N'OLURSUNUZ KENDİSİNE İLETİN PAŞAM.

Eruygur'a, sizinle aynı yürek senkronundayız diyen muhabir, yavuz hırsız misali, açıkça Eruygur'dan görevdeki Jandarma Komutanına baskı yapmasını istiyor. Eruygur da bu isteği geri çevirmiyor.

MEHMET ŞENER ERUYGUR:
EVET ŞİMDİ BEN İSTANBUL BÖLGE KOMUTANI E BU BALMUMCU DA DOĞRUDAN DOĞRUYA ORAYA LÜTFEN GİDİNİZ

ALPER URUŞ:
KİMLE GÖRÜŞEBİLİRİM BÖLGE KOMUTANLIĞINDAN PAŞAM

MEHMET ŞENER ERUYGUR:
BÖLGE KOMUTANLIĞINDAN SANTRALDEN İSTERSİNİZ, TÜMGENERAL OSMAN E. OSMAN E., … ONUNLA GÖRÜŞÜN ONLAR YARDIMCI OLUR SİZE

ALPER URUŞ:
PAŞAM HÜRMETLER SUNUYORUM ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM

Bu konuşmadan yaklaşık dört saat sonra Uruş, Eruygur'u ikinci kez arıyor. Konuşmalara göre Eruygur'un selamı işe yaramış görünüyor.

ALPER URUŞ:
KOMUTANIM ŞU AN JANDARMA KARAKOLUNDAYIM DA RAHAT BİR YERDE SİZLE KONUŞMAK İSTERİM, KOMUTANIM ŞÖYLE SÖYLİYEYİM. BEN İLGİNİZ İÇİN, İLGİNİZ İÇİN ÇOK YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM... JANDARMA KARAKOLUNDAYIZ, İL JANDARMA ALAY KOMUTANIMIZ… ÜNAL BEY ARADILAR İLGİLENECEKLERİNİ SÖYLEDİLER, 13 GÖZALTI OLDU.

MEHMET ŞENER ERUYGUR:
EVET… PEKİ OLDU ANLADIM BİR SORUNUNUZ YOK YANİ, CANIM

Ergenekon Terör Örgütü Davası'nın ikinci iddianamesine giren bu telefon görüşmesi, bazı kişi ve kesimlerin hangi şartlarda suçlanıp karalandığını gözler önüne seriyor.

Kaynak: Samanyoluhaber


 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?