banner39

Vatan'da Necati Doğru istifa etti!

Necati Doğru, dün gazeteye konmayan 'İstanbul'da kaç Aytaç Durak bulunuyor' başlıklı yazısı sonrası istifa etti.

Arşiv 20.03.2010, 09:27 20.03.2010, 11:52
Vatan'da Necati Doğru istifa etti!

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aytaç Durak yazılarından sonra İstanbul'daki belediyelerle ilgili yazı yazan Necati Doğru, yazının konmaması sonrası gazeteden ayrıldı. Vatan gazetesi yazarı Necati Doğru'nun gazeteye konmayan yazısı, 'İstanbul'da kaç Aytaç Durak bulunuyor' başlıklıydı.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Necati Doğru'nun Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak hakkındaki gelişmeler üzerine, 'İstanbul'da kaç Aytaç Durak bulunuyor' başlıklı yazısı dün gazetede yer almadı.

Doğru, bunun üzerine istifa ettiğini belirterek şöyle dedi: ''Biz gazeteciler, fikir, çizgi ve haysiyetin takipçisi insanlar olmalıyız. Bunların göstergesi de yazılardır. Yazılar konmuyorsa o çizgi tahrip oluyor, kırılmış oluyor. Ben bunu kırmamaya çalışıyorum. Önceki akşam saat 21:00'de gazetenin yazı işleri aradı. Yazının gazetede yer almayacağını söyledi. Gerekçesini sormaya gerek bile duymadım. Bu şu anlama geliyor: Bu takımda sen oynamıyorsun. Oynamayan futbolcu ne yapar' dedi.

Vatan gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Mutlu odatv'ye yaptığı açıklamada 'Sansür aklımızın köşesinden geçmez. Makalesinde isim yer aldığı için, yazıişleri 'dava konusu olmasın' diye telefon açmış arıyor. Doğru, yazıyı düzeltecek zamanı olmadığını söyleyerek 'isterseniz çıkarın' demiş. Doğru'yu hiçbir yere bırakmayız' diye konuştu.

Yorumlar (1)
ahmet 13 yıl önce
gazetenizin kimlerin denetiminde olduğunu herkese ispat ettiniz,doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ama sayın necati Dogru soyadı gibi dogru olanı yaptı,kalemini satmadı bundan böyle VATAN gazetesi bizim için bitmiştir,artık bundan böyle isminizide değiştirin,artık güzel teşvikli günler sizleri bekliyor durmak yok yola devam
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?