Vatandaş internet üzerinden Gül'le anında konuşacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, halkla daha yakından ve daha fazla ilgilenebilmek için yeni yollar keşfetmeye devam ediyor.

  Vatandaş internet üzerinden Gül'le anında konuşacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Cumhurbaşkanı Gül, internet teknolojisini halka ulaşmak için bir araç olarak kullanmaya devam ediyor. Köşk'e geldiği günden itibaren Köşkü halka açan Gül, bununla yetinmedi. Önce telefon ve yüzyüze halkla ilişki kurmaya çalışan Gül şimdi de yeni yolları keşfediyor. Gül son olarak en büyük paylaşım ağlarından biri olan Twitter'da hesap açmıştı. Twitter'dan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül halkla daha sıkı iletişimde olmak için sanal alemin daha derinlerine iniyor.

Gül, Skype yani ücretsiz internet telefonu kullanmaya başlayacak. Vatandaş onu, o vatandaşı arayabilecek.. Hatta canlı canlı konuşabilecek. Köşk'te bunun için altyapı çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı sitesi de 15 güne kadar yenilenecek.

Birçok kişi Gül'ü sanal ortamda takibe aldı. Ama o yanlış anlaşılmasın diye kimseyi ve hiçbir kuruluşu takip etmiyor. En çok, tweetleri kendisinin yazıp yazmadığı merak ediliyor, yardımcıları gün içinde gelen soruları derliyor. Gül de cevaplarını veriyor. "cbabdullahgul" twitter hesabına, bizzat verdiği cevaplar not düşülüyor. Bazen dayanamıyor, kendisi de yazıyor.

Gül'ün amacı bu yolla gençlere daha yakın olmak. Hatta günde 1 saatini internete, yani halka ayırmayı planlıyor. Duygularını paylaşmak istiyor. Mesela bir sporcu dünya çapında bir başarı kazandığında hislerini anlatmayı düşünüyor. Twitter'dan bir mesaj yani tweet yazarak. 

Artık yazmakla da kalmayacak, konuşmaya da başlayacak. Twitter hesabından sonra şimdi Skype yani internet telefonu üyeliği de alacak. Köşk'te çalışmalar sürüyor. Bittiğinde Cumhurbaşkanı'na hem görüntülü hem sesli ulaşılacak. Anında sorulacak, anında cevap alınacak.

Çankaya Köşkü'ndeki sanal çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Bir taraftan Gül için kişisel sosyal paylaşım hesapları alınıyor, bir taraftan da Cumhurbaşkanlığı'nın sitesi yenileniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 12:34
banner53
YORUM EKLE

banner39