banner39

Vatikan güvenlik konusunda endişeli

Times: Papa Türkiye'de "Papamobil" yerine zırhlı araca binmek istemesi Vatikan’ın endişeli olduğunu gösterir.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Vatikan güvenlik konusunda endişeli

İngiliz Times gazetesi, Papa 16’ncı Benedikt’in geleneksel olarak kullandığı özel “Papamobil”i Türkiye ziyaretinde kullanmayı reddedip yerine normal zırhlı araca binmek istemesi nedeniyle Vatikan’ın endişeli olduğunu belirtti.
Times gazetesinin Roma muhabiri Richard Owen tarafından kaleme alınan haberde, Vatikan’ın Papa 16’ncı Benedikt’in güvenliği konusunda kaygılı olduğu ifade edildi. Papa’nın geleneksel olarak “Papamobil” olarak bilinen özel aracı kullandığı hatırlatılan haberde, ancak 16’ncı Benedikt’in Türkiye’de bu aracı kullanmayı “veto ettiği” kaydedildi.

Vatikan sözcüsü Joaquin Navarro-Valls’a dayandırılan haberde Papa’nın Türkiye’de “Papamobil” yerine zırhlı bir araçla seyahat edeceği ve benzer birkaç aracın daha şaşırtmaca olarak yollarda olacağı ifade edildi.

Çelik Yelek Giyebilir

Haberde yetkililerin, “acil durumlar” için Papa’nın cübbesinin altından giymesi için kurşun geçirmez bir yelek de hazırladığı kaydedildi. Gazete, Türk otoritelerin de Papa için dev bir güvenlik operasyonu hazırladığını ve bu çerçevede Papa’yı çatılardaki keskin nişancılar, özel timler, helikopterler ve hücumbotların koruyacağını duyurdu
 
Anka

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?