banner39

Vekiller, çaycılara para toplama kararı aldı

AKP vekilleri, Anayasa görüşmelerinin olduğu bu günlerde kendilerine hizmet eden çaycıları ilginç bir şekilde motive ediyor.

Arşiv 25.04.2010, 16:46 26.04.2010, 07:22
Vekiller, çaycılara para toplama kararı aldı

Okan Haksever-Dünya Bülteni / Ankara

AK Partili milletvekilleri, günde ortalama 15 saat süren anayasa değişikliği maratonunda, kendilerine lojistik destek sağlayan çaycıları, motive etmek için bahşiş topluyor.

Bir haftadır aralıksız Anayasa oylamalarına katılan milletvekilleri, gece yarısına kadar süren çalışmalarda en çok kulis ve bahçeyi kullanıyorlar. Vekiller oylamayı beklerken en fazla çay, kahve tüketiyor. Birinci tur oylamalarda vekiller kadar TBMM'de görevli çaycı ve garsonlar da yoruldu. AK Parti'li milletvekilleri, iktidar kulisinde görev yapan garsonlara kendi aralarında para toplayarak vermeyi kararlaştırdı.


"AT BİR 20'LİK, ANAYASA'YI SAĞ-SALİM ÇIKARALIM"

Her vekilden 20 TL ‘Anayasa aidatı' alınıyor. Para vermekte zorlanan vekilleri ikna etmek için de "At bir 20'lik Anayasa'yı sağ-salim çıkaralım" sözleri kullanılıyor. İktidar kulisindeki çay ocağında 8 garson ve 2 ocakçı görev yapıyor. Yorulan personele zaman zaman diğer yerlerden personel takviyesi yapılıyor. AK Partili milletvekilleri, kendi aralarında yaklaşık 6 bin TL civarında bahşiş toplayıp, garsonlara, 500'er ya da 600'er TL olarak dağıtacak.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?