banner39

Venezuela uçak enkazı bulundu

Perşembe günü akşam kalkıştan hemen sonra düşen Venezuela yolcu uçağının enkazı bulundu, uçakta bulunan 46 kişinin hepsinin öldüğü açıklandı.

Arşiv 22.02.2008, 16:57 22.02.2008, 16:57
Venezuela uçak enkazı bulundu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kalkıştan hemen sonra Venezuelan Andes'te düşen uçağın enkazı bulundu. Uçakta bulun 46 kişinin hepsinin öldüğü açıklandı.

Endonezyalı yetkililer, sarp dağlık bölgede arama yapan ekiplerin helikopterden uçağın enkazını tespit ettiğini söylediler. Uçağın tamamen imha olduğu kaydedildi.

Perşembe akşamı, iki motorlu uçak başkent Caracas'a gitmek üzere dağlık bölgedeki Merida şehrinden kalkmıştı. Uçağın enkazının bulunduğu yer Merida şehri yakınlarında. Uçağın enkazına ulaşılmaya çalışılıyor.

Santa Barbara Havayolları'na ait çift motorlu Fransız yapımı ATR-42 tipi bir yolcu uçağı, Merida Havalimanı'ndan havalandıktan yarım saat sonra radardan kayboldu. Karakas'a giden ve içinde 43 yolcu ile 3 mürettebatın bulunduğu uçakla telsiz bağlantısının da kopması üzerine arama-kurtarma görevlileri tarafından çalışma başlatıldı. Normal uçuş süresi 1 saat 45 dakika olan uçaktan çok uzun bir süre haber alınamayınca uçağın kaybolduğu bildirildi. Ancak daha sonra yapılan açıklamada Merida yakınlarındaki Paramo Piedra'da bulunan And Dağları'nın 4 bin 750 metre yüksekliğinde uçağın enkazına ulaşıldığı kaydedildi. Havadan yapılan arama çalışmalarında yeri tespit edilen uçağın enkazına ulaşılmaya çalışıldığı belirtildi.

Küçük bir havayolu şirketi olan Santa Barbara'nın iç uçuşlar yaptığı ve yolcuların büyük bir bölümünün Venezuela vatandaşı olduğu öğrenild

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?