banner39

Venezüella'da Bir Uçak 152 Yolcusuyla Düştü

Venezuelalı yetkililer, Kolombiya havayolları şirketine ait bir MD-80 yolcu uçağının içindeki 152 yolcu ve mürettebatla ülkenin kuzey batısında ücra bir yerde düştüğünü söylüyorlar.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Venezüella'da Bir Uçak 152 Yolcusuyla Düştü

Venezüella'da, Panama'dan kalkan, Kolombiya “West Caribbean” havayolları şirketine ait 152 yolcu taşıyan uçağın düştüğü bildirildi. Havacılık yetkilileri, uçağın ülkenin batı kesiminde düştüğünü kaydettiler. Reuters haber ajansı, Venezüella üzerinde, Panama'dan havalanan bir yolcu uçağının radarla bağlantısının kesilmesi üzerine uçağı arama çalışmalarına başlandığını duyurdu. Venezüellalı yetkililer, uçakla bağlantının yerel saatle 04:00 civarında kesildiğini belirtirken, ülkenin Kolombiya sınırı yakınlarındaki bir bölgede bir patlama olduğu yönünde haberler de geldi. Uçağın hangi havayollarına ait olduğu konusunda henüz bilgi bulunmuyor.

Bir haftada ikinci uçak kazası

Venezuelalı yetkililer, uçakla radar bağlantısını ülkenin Zulia eyaletine bağlı Machiques bölgesinde yitirdiklerini belirttiler. Panama'dan kalkan ve Karayipler'deki Martinik adası istikametinde giden uçağın pilotunun düşüşten önce Venezuela'nın başkenti Karakas'ın ana havalimanı ile irtibat kurarak motor arızası bildirdiği açıklandı. Venezuela'daki bu kaza, haftasonu Atina yakınlarında düşen ve içindeki 121 kişiden kimsenin kurtulmadığı Kıbrıs Rum uçağı faciasını izliyor.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü