Vergileri artırırız diyen Öztrak CHP saymanı oldu-VİDEO

Kılıçdaoğlu'nun vaatlerinden 'aile sigortası'nın kaynağını vergileri artırarak bulacaklarını söyleyen Öztrak partiye Genel Sayman oldu.

Vergileri artırırız diyen Öztrak CHP saymanı oldu-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kılıçdaroğlu’nun yoksulluğu önleme vaatlerinden biri olan 'Aile Sigortası'nın kaynağını vergileri artırarak karşılayacaklarını söyleyen Faik Öztrak CHP'nin Genel Saymanı oldu.

CHP'nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun çok tartışılan vaatlerinden biri olan aile sigortasının kaynağının nasıl ve nereden sağlanacağı uzu süre tartışılmıştı. Asgari ücretten biraz daha az olacak aile sigortasının hayata geçirilmesi için ciddi bir kaynağın bulunması gerektiğini belirten ekonomistler Türkiye şartlarında bunun çok zor olduğunu söylemişlerdi. Kaynağın nereden bulunacağına yönelik soruyu Başbakan bile sormuştu. Bugün yapılan MYK seçmelerinde parti Genel Saymanı olan Faik Öztrak önceki gün katıldığı bir televizyon programında bu vaadin kaynağıyla ilgili soruyla muhatap olmuştu.

Öztrak'ın açıkladığı formül vatandaşın moralini bozacak cinstendi. Çünkü, son yedi yıl için tekstilde yüzde 18'den yüzde 8'e inen, temel gıdada yüzde 18'den yüzde 1'e kadar inen vergilerin yeniden yükseltileceği ve dolayısıyla kaynağın yine vatandaşın cebinden çıkarılmaya çalışılacağı ortaya çıktı.

İşte Öztrak'ın bulacağı kaynak:
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2010, 15:01
banner53
YORUM EKLE

banner39