banner39

Viktor Yuşçenko Azerbeycan'da

Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko, resmi bir ziyaret için geldiği Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü

Arşiv 10.04.2009, 07:53 10.04.2009, 07:53
Viktor Yuşçenko Azerbeycan'da

.
Viktor Yuşçenko ile İlham Aliyev, resmi karşılama töreninin ardından geçtikleri başbaşa görüşmeden sonra iki ülke heyetleri arasındaki toplantıya katıldılar.

İki ülke arasındaki ilişkilerin başarılı bir biçimde hızla geliştiği vurgulanan toplantıda, Azerbaycan ile Ukrayna arasındaki siyasal, ekonomik, enerji ve askeri-teknik konuların yanısıra bölgedeki son gelişmeler ele alındı.

Toplantıda, iki ülke arasındaki ilişkilerin stratejik ortaklık düzeyinde olduğu belirtilerek, ikili ilişkilerin gelişmesinden her iki tarafın memnun olduğu kaydedildi. Daha sonra Aliyev ile Yuşenko tarafından "2009-2010 yılları için Azerbaycan ile Ukrayna arasındaki işbirliğine yönelik faaliyet planı" imzalandı.

İki ülke arasında ayrıca ticaret, ekonomi, bilim-teknik, kültür alanında, güvenlik ve istihbarat ile uzay çalışmaları konusunda işbirliği, dış ilişkilerle ilgili danışmalar programı, mevcut askeri-teknik işbirliğinde kimi değişikliklerin yapılmasıyla ilgili 6 anlaşma ve protokole, ilgili bakanlıklar tarafından imza konuldu.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?