banner39

Washington Hamas'la görüşecek

Amerikan Yönetimi'nin Hamas ile doğrudan ve aleni görüşmelere hazırlandığı bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Washington Hamas'la görüşecek

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Filisitin Hükümeti'ne uygulanan ekonomik ve siyasi ambargonun işe yaramadığını gören Amerikan Yönetimi'nin Hamas ile doğrudan ve aleni görüşmelere hazırlandığı ve bunu İsrail'e ilettiği bildirildi.

 

Filistin El-Menar gazetesinin Amerikalı bir yetkiliye dayandırdığı haberde, geçen hafta başlarında konuyla ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Bush ile İsrail Başbakanı Olmert arasında bir takım görüşmelerin gerçekleştiği belirtildi.

 

Amerikalı yetkiliye göre Bush'un bu kararı, Amerikan Dışişleri ve İstihbarat uzmanlarından oluşan bir heyetin Gazze'deki durum hakkında hazırladığı rapor sonrası gündeme geldi ve raporda, Amerikan Yönetimi'nin Hamas'ı muhatap almama politikasını daha fazla sürdüremeyeceği ve en iyi çözümün Hamas ile doğrudan ve aleni görüşmeler yapmak olduğu ifade edildi.

 

El-Menar'a konuşan yetkiliye göre raporda ayrıca, muhtemel bir erken seçim durumunda El-Fetih'in seçimi kazanacağına dair hiçbir işaretin olmadığına dikkat çekildi ve Hamas'ın gönderdiği olumlu mesajların dikkate alınması tavsiye edildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?