Webfatihi diye biri bulundu ama bırakıldı

Baykal'ın videosunu Metacafe'ye yükleyen webfatihi rumuzuna benzer rumuzu olan bir kişi polise giderek durumu izah etti.

Webfatihi diye biri bulundu ama bırakıldı

CHP Eski Başkanı Deniz Baykal ile Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu ileri sürülen görüntüleri internete koyduğu ile sürülen "Webfatihi" polise müracaat ederek isminin olaylara karıştırılmamasını istedi.

CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüleri internet ortamına ''Web Fatihi'' takma adını kullanan biri tarafından konulduğu ileri sürülürken, bu takma adı kendisinin kullandığını ancak konuyla bir ilgisinin olmadığını belirten şahıs Bursa Emniyet Müdürlüğüne başvurdu. Söz konusu kişi, Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda kimlik tespiti yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, dün sabaha karşı adının Hüseyin E. (45) olduğu öğrenilen bir kişi, Fomara Caddesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasına gelerek nöbetçi müdür ile görüşmek istediğini bildirdi. Müdürlükte görevli polisler tarafından nöbetçi müdür ile görüştürülen Hüseyin E, kendisinin internette ''Web Fatihi'' takma adını kullandığını belirtti.

Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili ye ralan haberlerde sürekli ''Web Fatihi'' isminin gündeme geldiğini ifade eden Hüseyin E, internette kendisinin suçlandığını ancak kendisinin bu olayla ilgisinin olmadığını söyledi.

Görüntüleri sadece izlediğini bunun dışında bir suçunun olmadığı yönünde ifade verdiği öğrenilen Hüseyin E, Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkililerince yapılan kimlik tespitinin ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 11:50
banner53
YORUM EKLE

banner39