Wolfowitz'den Türkiye'ye övgüler

Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, Türkiye'nin, Dünya Bankası'nın başarı örneği olduğunu söyledi

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Wolfowitz'den Türkiye'ye övgüler

Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına katılmak üzere Davos'a gelen Paul Wolfowitz, Türkiye'nin son yıllarda çok önemli bir dönüşüm sağlayarak başarılı sonuçlar elde ettiğini belirterek, bu başarıların birçok ülkeye örnek olduğunu söyledi.

Wolfowitz, Türkiye'nin gerçekleştirdiği yapısal reformlar ve elde ettiği başarıyı diğer ülkelere de örnek gösterdiğini vurguladı.

Dünya Bankası'nın programlarını başarıyla uygulayan Türkiye'nin çok önemli bir ekonomik büyüme de sağladığını belirten Wolfowitz, ekonomik büyümenin Türkiye açısından önemli lduğunu kaydetti.

TÜRKİYE ZİYARETİ

Yarın Türkiye'ye gideceğini hatırlatan Paul Wolfowitz, ''Başarı örneği bir ülkeye ziyarete gidiyorum'' dedi.

Türkiye'nin uyguladığı yapısal reformların ekonomide dönüşümü sağladığını vurgulayan Wolfowitz, yapısal reformların devam ettirilmesi sonucunda Türkiye'nin hem bölgesinin, hem de dünyanın en başarılı ekonomileri arasında yer alacağına inandığını ifade etti.

Pazar günü Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ile öğle yemeğinde bir araya gelecek olan Wolfowitz'in, Başbakan Recep TaYyip Erdoğan ile de görüşmesi bekleniyor. Dünya Bankası Başkanı, aynı gün Türkiye'den ayrılacak.

Wolfowitz'in görüşmelerinde, ekonomik programdaki gerçekleşmeler ile 2007 programı ve Dünya Bankası destekli yapısal programlar üzerinde durulması bekleniyor.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?