banner15

Wolfowitz'e çorap gönderecekler

Türkiye gezisi sırasında yırtık çorapları fark edilen Poul Wolfowitz'e Türk Çorap üreticileri çorap göndermeye karar verdiklerini açıkladılar.

Wolfowitz'e çorap gönderecekler
Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD), Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz'in Türkiye'yi ziyaretinde delik çoraplı fotoğrafıyla gündeme gelmesinin ardından, kaliteli Türk çorabına dikkat çekmek üzere Wolfowitz'e 12 çift erkek çorabı gönderecek.

ÇSD Başkan Yardımcısı Ümit Özüren, yaptığı açıklamada, Çin etkisinden dolayı fiyatların oransal olarak düşmekle birlikte Türk çorap sektörünün üretim miktarını koruduğunu, AB'deki ağırlıklarının devam ettiğini söyledi.
Özüren, Türk çorap ihracatının yüzde 90'ının AB'ye yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: “İhracatın ABD'deki payı ise çok düşüktür. Wolfowitz'in Türkiye'yi ziyaretinde delik çoraplı fotoğrafıyla gündeme gelmesi de Türk çorabının ABD'ye çok gitmemesinin nedenini açıklıyor. ABD'de ağırlıklı olarak Çin çorabı ithal ediliyor. Wolfowitz'in de giydiği çorap, muhtemelen Çin çorabıdır. Aksi halde o çorabın o şekilde yırtılmış olması için çok uzun süre kullanılması gerekirdi. Eğer bizden alsalardı böyle dertleri olmazdı. Bizim çorabımız çok kaliteli. Türk çorabının kalitesi AB'ye yapılan büyük miktarlı ihracatla da ispatlanmıştır.”

“BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK”

Yaşanılan olayın büyük bir talihsizlik olduğunu ve bir çorapçı olarak görüntünün hoşuna gitmediğini ifade eden Özüren, “Türk çorabının ABD'deki tüketimi arttığı sürece bu tür olaylar daha az yaşanacaktır” dedi.

Özüren, çorapta delik olmasının, ürünün kalitesi ve kullanımıyla doğru orantılı olduğunu, kaliteli bir çorapta kullanma talimatına uyulduğu zaman bu tip sorunların kısa vadede yaşanmadığını dile getirdi. Çorabın en çok aşınan kısmının burun ve ayak uçları ile topuk olduğunu belirten Özüren, “Biz de çorap örerken en çok bunlara dikkat ediyoruz. Buraların daha kalın, daha takviyeli örülmesine dikkat ederiz ki buralardaki aşınma minimum olsun ve bu tip şeyler ortaya çıkmasın” diye konuştu. Ümit Özüren, ÇSD olarak kaliteli Türk çorabına dikkat çekmek üzere Paul Wolfowitz için Dünya Bankası'nın ABD'deki merkezine 12 çift erkek çorabı göndereceklerini de bildird
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35