Yağmur geliyor, hava sıcaklıkları azalacak

Batı bölgelerde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışlar, zamanla yurdun büyük bir bölümünde görülecek.

Yağmur geliyor, hava sıcaklıkları azalacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, yağışların Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli), Batı Karadeniz ile Manisa, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Çorum ve Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam) kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıklar, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeyinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Karadeniz'in kıyı kesimleri ile zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli), Batı Karadeniz ile Manisa, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Çorum ve Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam) kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA
 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre bazı illerdeki hava durumu şöyle:

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması beklenmektedir. (24)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: kuzey ve batı ilçelerinde (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam ) kuvvetli olması beklenmektedir. (25)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (25)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (25)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (23)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (27)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (38)

BÖLGELERDE HAVA

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin güney ve doğusunda (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli) kuvvetli olması beklenmekltedir.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Manisa ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

AKDENİZ: Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur ile sabah saatlerinde Antalya, öğle saatlerinde Kahramanmaraş ve Adana'nın kuzey ilçeleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Çankırı, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Polatlı, Beypazarı, Kazan, Nallıhan, Çubuk, Ayaş, Kızılcahamam) kuvvetli olması beklenmektedir.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Bolu ve Düzce çevreleri ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, Orta Karadeniz ile Artvin çevreleri aralıklı, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri öğle saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: öğle saatlerinde Çorum çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve batısı (Erzurum, Tunceli, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Malatya) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 

Yağmur geliyor, hava sıcaklıkları azalacak


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 15:17
banner53
YORUM EKLE

banner39