banner15

Yahudi din adamlarından ilginç dua!

Domuz gribinin İsrail'de etkili olması sonrası din adamları dua etmek için uçakla tur attı.

Yahudi din adamlarından ilginç dua!Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrailli din adamları domuz gribinin gazabından kurtulmak için dua ettiler. Ancak din adamlarının dua etmesinden çok duayı etmek için seçtikler yöntem ilginç bulundu.

Onlarca haham ve Kabbalist, uçakla İsrail üzerinde turlayarak domuz gribine karşı İsrail halkının korunması için dua etti.

Yedioth Ahranoth'un internet sitelerinden Ynet'e göre, sayıları 50 kadar olan haham ve Kabalist, Arkia Havayolları'na bağlı bir uçakla Tel Aviv yakınındaki uluslararası Ben Gurion hava limanından yola çıktı. Din adamları, uçakta İsrail üzerinde turlayıp 7 kez şofar üfledi ve hastalığın yayılmasına karşı dualar okudu. (Şofar, özellikle dini günlerde üflenen, kıvrımlı koç ya da keçi boynuzlarına verilen ad)

Uçakta yer alan din adamlarından Haham Yitzhak Batzri, "uçuşun amacının salgının yayılmasını önlemek ve böylece insanların bu hastalıktan ölümlerinin önüne geçmek" olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre İsrail'de bugüne kadar domuz gribi adıyla da bilinen H1N1/A virüsünden ölenlerin sayısı 5'e ulaştı. Hastalığın bulaştığı kişi sayısının ise 2 bin civarında olduğu tahmin ediliyor.

İsrailli din adamaları  daha önce de iki kez aynı yöntemle dua etmişlerdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 16:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35