banner15

Yahudi kökenli El Kaide eylemcisi

El Cezire'de yayımlanan kasette konuşan kişinin sonradan Müslüman olmuş bir Yahudi olduğu iddia edildi.

Yahudi kökenli El Kaide eylemcisi
El Kaide örgütü tarafından yayımlanan ve Amerikalıları İslam dinine çağıran kasette yer alan El Kaide eylemcisinin, Californialı Yahudi bir müzisyenin sonradan İslam dinini seçen oğlu "Adam Pearlman" olduğu ileri sürüldü. İsrail'de yayımlanan Yediot Ahronoth gazetesinin, Amerikan New York Sun gazetesinde dayanarak verdiği habere göre, 28 yaşındaki Pearlman, son 2 yıldır Amerikan Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) en fazla arananlar listesinde yer alıyor.

Haberde, Pearlman ailesinin sonradan Hristiyanlığı seçtiği ve Pearlman'ın gençlik döneminde aile adının Gadahn olarak değiştirildiği de belirtildi. Verilen bilgiye göre Gadahn, 17 yaşında California'daki camide Müslüman oldu.

Gazete, Adam Pearlman imzalı bir makalenin, Güney California Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Derneğinin İslam Yazıları sitesine konulduğunu yazdı. "Müslüman Olmak" başlıklı makalede Adam Pearlman, "Kur'an-ı Kerim'in İngilizce tercümesini okudukça, Allah'ın öğretilerinin doğruluğu ve gerçekliği konusundaki inancım giderek güçlendi. Kişiliğimin oluştuğu yıllarda Müslümanlarla iç içe yaşadığımdan, onların medya ve televizyonların göstermek istediği gibi kana susamış barbar teröristler olmadığını biliyordum" diyor.

"Amerikalı Azzam" olarak bilenen Pearlman, ilk kez 2004 yılı kasımında El Kaide'nin kasetlerinde göründü ve "Amerikan sokakları, Allah'ın izniyle kana boyanacak" dedi.

El Cezire'de 12 Eylül 2005'te gösterilen bir kasette, 11 Eylülün 5. yıldönümünden kısa süre önce El Kaide'nin propoganda araçlarından El Sahab'da görülen Pearlman'ın, Londra'daki 7 Temmuz saldırılarından sonra da El Kaide'nin kasetlerinde yer aldığı ve saldırıları övdüğü de bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48