banner39

Yahudiler Kanada`da elçiliklerini işgal etti!

Kanadalı Yahudilerden ülkedeki İsrail konsolosluklarına karşı şaşırtıcı eylem!

Arşiv 09.01.2009, 11:29 09.01.2009, 17:03
Yahudiler Kanada`da elçiliklerini işgal etti!

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Toronto`daki İsrail Büyükelçiliğini basan Kanadalı Yahudi kadınlar "işgale karşı Yahudi sesini duyurmak" adına binada eylem yaptı. Kuşatma ve saldırı altındaki 1.5 milyon Filistinli`ye destek verdiklerini söyleyen Kanadalı Yahudiler, İsrail`den, Gazze`ye yaptığı saldırılara ve ambargoya son vermesini istedi.

Kanadalı Yahudi kadınlar, İsrail kimliklerini kullanarak girdikleri elçilikte, İsrail saldırılarına ve Kanada hükümetinin bu katliama tepkisiz kalmasına karşı duydukları öfkeyi dile getirdiler. Protestoya katılanlar, Kanada kamuoyunun sadece terk taraflı bir Yahudi tepkisi görmelerinden rahatsız olduklarını açıkladılar.

Protestocu Yahudi kadınlar, İsrail`in Kanada konsolosluğunu saatlerce işgal ederek "birçok Kanadalı Yahudinin ayrımcı ve şiddet yanlısı İsrail politikalarına karşı olduğu" mesajını verdiklerini kaydettiler.

 

Kanada`nın Montreal şehrindeki İsrail konsolosluğu da aynı şekilde Yahudi asıllı Kanadalıların işgaline uğradı. Gazze saldırılarını protesto eden bir grup, konsolosluğun lobi bölümünü işgal ederek, içeri girişleri engelledi.

İsrail temsilcisi görevlilerin Kanada`dan sınırdışı edilmesini isteyen grup, polis tarafından saatler sonra konsolosluk binasından çıkarıldı.

Yorumlar (1)
yusuf çaycı 14 yıl önce
helal olsun kanadalılara... en anlamlı protesto onlarınki olmuş.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?