Yahudiler Mescid-i Aksa'nın yıkılış filmini çekti

Ortodoks Yahudi gruplar Mescid-i Aksa'nın hava saldırısıyla yıkılışını canlandıran bir film hazırladı

Yahudiler Mescid-i Aksa'nın yıkılış filmini çekti

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aşırı Yahudi gruplar Mescid-i Aksa'nın bir hava saldırısı sonucunda yerle bir oluşunu canlandıran bir film hazırladı. Bu grupların aralarında gerçekleştirdikleri toplantılarında Mescid-i Aksa'nın yıkılış planı olarak bu filmi izledikleri belirtiliyor. 

Kudüs Üniversitesi İslami Araştırmalar Merkezi Müdürü Mustafa Ebu Sava, Yahudilerce erginlik yaşının 13 yaş kabul edildiği, bu grupların 13 yaşına gelen çocuklarını, Mescid-i Aksa'yı savaş uçaklarıyla bombalayarak yıkmak için pilot olmaya teşvik ettiklerini söyledi.

Bu düşüncedeki Yahudilerin Mescid-i Aksa'nın yıkılmadan kıyametin tamamlanamayacağına inandıklarını dile getiren Ebu Sava, Mescid-i Aksa'nın yerine bir Yahudi tapınağı yapmayı da hedeflediklerinin herkesçe bilindiğini ifade etti.
 
15 Mart 2010 tarihinde Mescid-i Aksa'nın yakınlarına inşa edilen 'Harab' adında bir Yahudi mabedinin açılışı gerçekleştirilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 18:59
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
İdris bayar
İdris bayar - 11 yıl Önce

İsrailoğulları şeytani hatta şeytanı hayretler içerisinde bırakan bir tahrik ve propakatif eylemler sergilemekten ne yarar umuyor barışın yolu empatiden geçer karşılıklı saygı ve hoş görüden geçer kutsal değerlere saldırı ve hakaret hiç bir tarafa yarar getirmez aksine zıt görüşleri keskinleştir nefret kaçınılmaz olarak kökleşir ve kendini gerçekleştiren kehanet gerçekleşir ve israiloğulları şeytanla kabak eken kabak başına patlar ateşle oynayan ya evini ya kendini yakar

banner39