banner15

Yahudiler sıkıntıda

İran'da Düzenlenen Soykırım Konferansı, Avrupalı Yahudileri Kızdırdı. Avrupa Yahudi Kongresi, İran'a Yaptırım Uygulanmasını İstedi.

Yahudiler sıkıntıda

İran'da düzenlenen soykırım konferansı, Avrupalı Yahudileri kızdırdı. Avrupa Yahudi Kongresi, İran'a yaptırım uygulanmasını istedi.

İran'da gerçekleştirilen "Soykırım Gerçeği" konulu konferans, Avrupalı Yahudilerin tepkisine neden oldu. Harekete geçen Avrupa Yahudi Kongresi, İran'a ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'a gerekli yaptırımların uygulanmasını talep etti.

Avrupalı liderlere seslenen Kongre Başkanı Pierre Besnainou, "Dünya barışını tehdit eden ve insanlık tarihine hakaret eden İran'ın içinde bulunduğu durum ne zamandan bu yana Avrupalılar tarafından kabullenilebiliyor?" dedi.

Müzakerelerin sonlandırılarak, İran'a ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'a gerekli tüm yaptırımların uygulanmasını talep eden Besnainou, İran'da düzenlenen konferansa katılan tarihçilerin ve aydınların uydurma olduklarını öne sürdü. Besnainou, konferansta soykırımın hafifsendiğini ve o dönemde 6 milyon Yahudinin katledilmesinin inkar edildiğini sözlerine ekleyerek, Avrupalı liderlerin bu duruma karşı koymak için desteğini istedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35