banner39

Yahudiler Siyonizm'e karşı birleşiyor

Belçika'da yaşayan Yahudiler İsrail ve Siyonizm'e karşı örgütlenmeye devam ediyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Yahudiler Siyonizm'e karşı birleşiyor

Belçika'da yaşayan Yahudiler'in bir kısmı İsrail'i desteklerken, diğer kısmı İsrail ve Siyonizm'e karşı örgütlenmeye ve birleşmeye devam ediyor. Belçika'da Siyonizm'e karşı kurulan Yahudi dernekleri, Kanada'da yaşayan Musevi Profesör Yakovm N. Rabkin'i, son yazığı Tevrat adlı kitabını tanıtması için Belçika'ya davet etti.

İsrail'in yapay bir devlet olduğunu ve yaptıklarının Yahudilik'le alakası olmadığını söyleyen Prof. Rabkin, son yazdığı Tevrat adlı kitabının tanıtımı için Belçika'ya geldi. Siyonizm karşıtı derneklerin çağrısıyla gelen Rabkin, kendisini dinlemeye gelen Arap ve Yahudiler'in sorularını cevapladı.

Rabkin, "İsrail Devleti ve Siyonizm, dünyada Yahudi düşmanlığını körüklemekten başka hiçbir işe yaramadı. Siyonizm, kutsal kitap Tevrat'a tamamen zıttır. Tevrat'ta hiçbir suçu olmayan masum kadın ve çocukların öldürülmesinden ve kan dökülmesinden bahsedilmez. Bunların Musevilik'le hiçbir alakası yoktur. Yazdığım bu kitapla insanlara, Yahudilik'in diğer hak dinlerinde olduğu gibi bir barış dini olduğunu ve İsrail Devleti'nin de yapay bir devlet olduğunu anlatmaya çalıştım. Diğer halklar, Musevilik'i çok farklı bir açıdan okuyacaklar" dedi.

Kanada'da Governor General Award ödülünü alan Profesör Yakovm N. Rabkin'in İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Arapça ve Hollandaca'ya çevrilmiş kitabının yakında Türkiye'de de yayınlanacağı belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?